Quadra sobib lamekatuse uuendamiseks

13. mai 1998, 00:00

Belgia päritolu Polygumi sarja bituumenrullmaterjal Quadra on mõeldud amortiseerunud laekatuste renoveerimiseks. Katusekatte rullid paigaldatakse katusele 10cm ülekattega. Ligikaudne materjali kulukoefitsient on 1,17, mis tähendab, et paneelelamu 1000m² katuse renoveerimiseks kulub ca 1170 m² materjali.

Quadra paigaldatakse katusele keevitusmeetodil, sulatades gaasileegiga materjali aluspinnal paiknevaid bituumenprofiile. Samas on tuleoht väike, sest ei kasutata intensiivset lahtist leeki. Quadra kasutamine võimaldab sama ajaga paigaldada 10% rohkem materjali kui tavaliselt, sest kuumutatakse ainult materjali pinda.

Quadra polüestertugikangas on pealt kaetud mineraalpuistega ja alt kvartsliivapuistega. Katusekattematerjali aluspind koosneb 40% APP-bituumenprofiilidest ja 60% aurujaotuskanalitest, mis võimaldavad vanast bituumenkattest eralduval veeaurul jaotuda ühtlaselt kogu rulli pinna ulatuses, vältides sel viisil aurumullide teket ja bituumenkatte lahtirebimist aluspinnalt.

Tänu sellele pole Quadrat remonditööde käigus paigaldades vaja eemaldada vana bituumenkatet ja saab ventilatsioonikorstnate arvel kokku hoida.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:29
    Otsi:

    Ava täpsem otsing