12. mai 1998 kell 22:00

Viru Rannast Balti võimsaim kalatööstus

«Tegevus peab olema suunatud sellele, et teha firmast Läänemere idakalda suurim ja efektiivseim kalatööstus,» ütles eile värskelt Viru Ranna juhatuse esimeheks kinnitatud Vooglaid. Senise juhatuse esimehe Endel Pilderi tagasiastumine oli aruka aktsionäri samm, kommenteeris ta.

Viru Ranna ja Vooglaiu suurosalusega Saaremaa kalatööstuse ASi Läätsa ühendamise üks eesmärk on Vooglaiu sõnul Läätsa jäätumisvaba Veere sadam, mis kindlustab toorainehanke ka külma talvega. Läätsal on 3000 tonni külmutusvõimsust, samas kui Viru Rannal valmib praegu 1000tonnine külmhoone, lisas ta.

Üleeile õhtul otsustas Viru Rand laiendada aktsiakapitali 20 miljoni krooni võrra. Suunatud emissiooni tulemusel saavad Vooglaid ja Läätsa juhatuse esimees Eino Ruttu viiendiku Viru Ranna aktsiatest, andes vastu kaks kolmandikku Läätsa aktsiatest.

Ligikaudu veerand Viru Ranna aktsiatest on praegu Hüvitusfondi aktsiaportfellis ja kliendikontodel, mille ostmiseks on Vooglaiul väidetavalt sõlmitud tulevikutehing. «Oman Hüvitusfondi aktsiate hääli,» kinnitas Vooglaid. Viru Ranna emissioonijärgsest aktsiakapitalist on Vooglaiu ja temaga seotud firmade käes 45 protsenti.

Viru Ranna ülevõtmise vastu tundis huvi ka toiduainetetööstuse kontserni ETFC Grupp omanikfirma AS Epeks, kes tegi Viru Ranna aktsionäridele pakkumise müüa aktsiaid, võtmata endale sealjuures mingeid kohustusi.

Eile õhtul teatas ETFC Grupp, et Epeks jätkab avatud pakkumist kõigile Viru Ranna aktsionäridele 15. maini, makstes ühe aktsia eest 23 krooni. Viru Ranna aktsiakapitali suurendamine ei saa ETFC teatel takistuseks 51% aktsiate kokku ostmisel.

ETFC Grupi väitel on Läätsa ja Viru Ranna aktsiate vahetus Märt Vooglaiu isiklik huvi oma aktsiad väärtustada, tema asumine juhatuse esimehe kohale aga lõpeb lahkumisega, nagu juhtus aasta tagasi ETFC Gruppi kuuluvas maiustustetootjas AS Kalev.

See on väga alatu kommentaar, vastas Vooglaid. «Minul ei ole küll ühtegi pretensiooni Epeksile ega Talinvestile, kes olid Kalevi suuromanikud,» tähendas ta.

Hetkel kuum