13. mai 1998 kell 22:00

La Ferme ajab segadusse

La Ferme tekitab vastakaid tundeid. Esmapilgul mõjub ruum kaootiliselt, rohkesti erinevaid stiile on kokku pandud. Eestlase põhjamaisele loomusele võib see olla harjumatu ning raskesti arusaadav, aga samas: miks ka mitte.

Pärast mõnda aega ruumis viibimist hakkab interjöör tunduma põhjendatuna. La Ferme asub endistes tubakavabriku ruumides ning omamoodi võluvalt on tabatud vabrikuaegset stiili.

Eraldatud tsoonid loovad privaatsustunde, millele aitab kaasa hästi lahendatud valgustus. Kui esimese ruumi seinaviimistlust mitte arvestada, on värvikombinatsioonid meelivad. Küll jätab soovida esimese ruumi seinaviimistluse valik.

5 punkti

Eks ta üks segasummasuvila on, jättes parajal määral läbikäiguhoovi mulje. Sealt võib leida kõikvõimalikke asju -- moodne ja vanamoodne on paigutatud läbisegi teineteise kõrvale. Ruumides on korralikud põrandad, väga ilusad vaheseinad, valgustid sobivad paekiviseinaga, kuid välisseinaga nad ei sobi.

Mulle meedlib, et seal on palju valgust ja õhku. Meeldivad ka aknad ja metalljalgadega diivanid. Kui La Ferme oleks Gloria või näiteks hiina restoran, riidleksin küll hirmsasti. Stiilne ja tunnustatud koht endale sellist asja lubada ei tohiks. Meie arvates on La Ferme äriidee pakkuda kiiresti ja odavalt süüa, mis ei eeldagi kõrgklassi sisekujundust.

5 punkti

La Ferme on väga ilusa interjööriga kohvik. Väga huvitav on viimistlemata jäetud paekivisein. Lauad on erinevad, ent see ei häiri, sest nii saab iga klient omale sobiva koha valida. Valgustus on meeldivalt hubane, aga mitte nii hämar, et süüa ei näeks. Koloriit on üldiselt maitsekas, ent mina oleksin võib-olla mõneti erksamaid värve kasutanud.

Nägin seda kohta ka enne remonti, siis oli ta maitsetu ja mittemidagiütlev söögikoht. Nüüdseks on saanud La Fermest igati kena koht. Maksimumist jääb puudu ainult see, et veel puudub püsiv kaader. Kõik korrad, kui seal käinud olen, on pidevalt uued teenindajad olnud. Olgu ruum milline tahes, õhkkonna loob teenindaja.

9 punkti

Kummaline koht, täiesti stiilitu, iga asi pärit ise ajast, seinad eri värvi Mulle jääb küll täiesti arusaamatuks, on see kirevus sihilik või mitte.

Ühes seinas on jäetud paekivi välja paistma. Selle jägi pidanuks järgima vanaaegset ja robustset joont. Kuid nii baarilett kui lagi on täiesti modernsed.

Põrandad on väga korralikult tehtud, trepp on ilusate liistudega, mis libiseda ei lase.

Üldiselt jätab La Ferme segase mulje ja agulimeeleolu. Midagi otseselt nii ei häirinud, et sinna enam minna ei tahaks -- leiab nii pehme kui kõva istumise.

La Fermega on sisekujundaja kas palju vaeva näinud või pole teda üldse olnudki.

3 punkti

Hetkel kuum