13. mai 1998 kell 22:00

Mobiiltelefoni pole mõtet ise remontima hakata

Eelseisval suvepuhkuste perioodil veedab enamik äriinimesi oma aega aktiivselt puhates. Kuid elu sunnib ka puhates tööasju ajama ning teiste inimestega kommunikeeruma, kõige käepärasem vahend selleks on mobiiltelefon. Mobiili aktiivsel kasutamisel võib juhtuda nii mõndagi, taskutelefon võib kukkuda näiteks maha või vette. Selliseid olukordi kahjuks ette ei näe, küll võib ettenägelikult endale selgeks teha, kuidas sellisel juhul käituda.

Mida peab teadma enne, kui õnnetus juhtub? Eelkõige tuleks uue mobiiltelefoni ostmisel või vana telefoni vahetamisel uue vastu tutvuda telefoni tehnilise dokumentatsiooniga. See tagab teile teadmised telefoni kasutamisest ja teie telefoni ning selle detailide garantiidest.

Üldjuhul antakse mobiiltelefonidele kaasa üheaastane garantii. Garantii ei laiene tavaliselt taskutelefoni akudele ja antennidele. Tootjafirmad ei ole siiski nii kategoorilised, et ei vahetaks neid detaile nendepoolse vea puhul. Garantii ei kehti mehaaniliste vigastuste puhul. Mitteametlikud, n-ö hõlma alt müüjad kehtivat garantiid ei anna. Teiste mobiiltelefonide tootjatega võrreldes on meeldivaks üllatajaks Philips, kes pakkub oma telefonidele First Choice'i garantiid. Kui teie Philipsi mobiiltelefon on katki, siis vahetatakse see uue vastu välja 24 tunni jooksul igal pool maailmas, kaasa arvatud Eestis.

Kui juhtub õnnetus

Mida peab teadma ning tegema siis, kui õnnetus juhtub? Kui mobiiltelefoniga on midagi juhtunud, siis soovitan eelkõige pöörduda autoriseeritud remondikeskusse või ametliku müüja poole. Ise ei tasu mobiiltelefoni remontida, sest telefon kaotab seeläbi kõik garantiid ning remondi kvaliteet ei ole tagatud.

Suuremad mobiiltelefonide remondikeskused asuvad küll Tallinnas, kuid tänu edasimüüjate ja emafirmade tihedale koostööle saavad ka näiteks Võrus elava mobiiliomaniku mured lahendatud. Olenevalt vea iseloomust suudab enamik remonditöökodasid kõrvaldada tekkinud vea ühe ööpäeva jooksul. Loomulikult võib esineda ka juhtumeid, mil remont võtab kauem aega. Niikaua tuleb läbi ajada ilma taskutelefonita. Kui teile on siiski oluline pidev kättesaadavus, siis on võimalik Tallinnas endale mobiili lühikeseks ajaks ka laenutada.

Hetkel kuum