14. mai 1998 kell 22:00

Eesti Kindlustus kogub Leedus rekordpreemiaid

KDK Draudimas on kogunud nelja kuuga 3,8 miljonit litti ehk 13,5 mln krooni kindlustuspreemiaid. Võrreldes eelmise aasta aprilliga kasvas viimasel kuul kogutud preemiate maht 92%.

KDK Draudimase juhatuse esimees Olle Tischler ütles, et majandustulemuste paranemine on tingitud kindlustusseltsi müügiorganisatsiooni ümberkorraldustest ja Leedu turu üldisest arengust.

Leedu kindlustusseltsi kogutud preemiatest moodustab suurima osa vabatahtlik sõidukikindlustus. Erinevalt Eestist on Leedu üks olulisemaid kindlustusliike kohustuslik tolligarantiide kindlustus. «Seal on me positsioon ka päris hea ja aina paranev,» märkis Tischler.

Leedus on Tischleri sõnul vara ja muude riskide kindlustamisel passiivsed eraisikud. Seda võib seletada inimeste madalama ostujõuga võrreldes Eestiga, sõnas ta.

AB Kindlustuse Grupi juhatuse esimees Leonid Apananski ütles, et ligi kahekordne kogutud kindlustuspreemiate kasv on areneval turul täiesti normaalne nähtus. Apananski tunnistas, et kiire arengu tõttu on Leedu turg Eesti kindlustusseltsidele atraktiivne ja meie oskusteave Leedus nõutud.

Hetkel kuum