Vene põllumajandusminister nõuab subsiidiume

15. mai 1998, 00:00

Semjonovi sõnul eraldati 1991. aastal põllumajandusele 19% riigieelarve tuludest, tänavu vaid 1,87%. Aastaks 2001 on põllumajandustoetuste osakaal kavas vähendada 0,33 protsendini, mis ministri hinnangul on täiesti ebapiisav. Põllumajandus ei tule Venemaal isegi mitte teoreetiliselt toime riigipoolse regulatsiooni ja toetuseta, väitis minister.

Viktor Semjonovi sõnul eraldab riik tänavu põllumajanduse toetuseks umbes kolm dollarit põlluhektari kohta, samal ajal kui Kanadas ulatub toetus 100 dollarini ning USAs 200 dollarini hektari kohta.

Venemaaga sarnaste kliimaoludega Soomes ja Norras on põllumajandustoetus kümneid kordi suurem kui Venemaal ning vaid Austraalia valitsuse poolt eraldatava toetuse tase on võrreldav Venemaaga, mainis Semjonov.

40aastane Viktor Semjonov, kes 1988. a peale juhtis Moskva lähedal Belaja Dat?a nimelist farmi, mis muu hulgas varustas Moskva McDonald'si restorane põllumajandussaadustega, sai põllumajandusministriks Sergei Kirijenko valitsuses.

Semjonov on lubanud ministeeriumis olulisi kaadrivahetusi teha ning peab üheks oluliseks ülesandeks põllumajanduse prestii?i parandamist. REUTERS-ETA-ÄP

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing