17. mai 1998 kell 22:00

Kreenholm ostab Hollandi firma

Kreenholm soovib tuntud kaubamärgi abil suurendada müüki Euroopas

Kreenholmi Valduse peadirektor Meelis Virkebau ütles, et Hollandis, Belgias ja Luksemburgis populaarset kaubamärki omava firma ostmine annaks võimaluse nende riikide turgudel aktiivset müügitegevust alustada. Millise firmaga tegemist on, ei soovinud Virkebau enne ostulepingu sõlmimist öelda.

Eesti suurima ekspordifirma tegevjuht kinnitas, et Beneluksi riigid on perspektiivse piirkonnana Kreenholmi huvisfääris. Hollandi firmal on olemas oma disainerid, laod, müügimehed ja müügivõrk, mis võimaldab sealsel turul kiiresti edu saavutada, lausus Virkebau.

Virkebau väitis, et Kreenholm saab Hollandi firma suhteliselt odavalt kätte, kuna see ettevõte on töötanud viimastel aastatel suure kahjumiga.

Virkebau leidis, et Hollandi firma praegune tootmisstrateegia, kus toorkangas ostetakse Türgist, viimistletakse disainerite näpunäidete järele Itaalias ja tooted õmmeldakse Poolas või Ungaris, on kulukas. «Kõik need protseduurid saab teha Kreenholmis,» lausus Virkebau.

«Me ei kavatse ilmtingimata peale pressida, et Hollandis või Belgias müüdaks Kreenholmi nime kandvaid tooteid,» teatas Virkebau. «Kaubamärk jääb samaks mis seni, ainult selle asemel, et sinna peale on kirjutatud «Made in Italy», on kirjas «Made in Estonia».»

Virkebau hinnangul on see parim võimalus hakata Hollandis ja Belgias müüma Kreenholmi tooteid.

Virkebau rääkis, et kui praegu tegeleb Hollandi firma ainult voodipesu tootmise ja müügiga, siis pärast firma ostmist kavatseb Kreenholm hakata selle kaubamärgi all müüma kõiki peamisi kodutekstiili tooteid, nt kardinaid ja rätikuid.

Virkebau ei usu, et Beneluksi ostjad põlgaksid Eestis valmistatud toodangut. «Kui me kunagi Rootsis müüma hakkasime, ei tehtud seal vahet, kas toode on tehtud Eestis või Hiinas,» lausus ta. «Nüüd teevad nad juba suurt vahet.»

Virkebau ütles, et kui Kreenholm avab mõnes välisriigis oma müügiesinduse, kulub esimene aasta turul sisseelamiseks ja väga häid tulemusi ei oodata. «Hollandisse on nüüd vaja korralikult investeerida ja leida üks korralik juht, kes seal asju ajab,» sõnas ettevõtte peadirektor.

Aasta lõpus tahab Kreenholm avada müügiesinduse Inglismaal, juba tegutsevad müügifirmad Rootsis ja Saksamaal.

Kreenholmis on 5210 töötajat.

Hetkel kuum