19. mai 1998 kell 22:00

Lühiuudised

Arvutifirmade Microlink ja Astrodata esindajad kinnitasid eile vastupidiselt ajakirjanduse väidetele, et firmadel pole plaanis ühineda.

Microlinki nõukogu liige Allan Martinson lausus, et firmadel on alati olnud sõbralik konkurents, kuid ühinemisplaani pole nad pidanud. «Õhtuleht andis meile hea idee,» kommenteeris ta üleeilset Õhtulehe artiklit.

Martinson lisas, et paaril korral on Microlinki ja Astrodata esindajad kohtunud ja ühisprojekte arutanud, kuid see on puhas koostöö.

Astrodata direktor Jaak Anton kinnitas samuti, et arutatud on paari projekti, kuid ühinemist mitte. ÄP

Eesti turvaettevõtete liidu juhatus soovib homme liidu üldkogul vaigistada turujagamisvõitlusest tingitud pingeid turvafirmade vahel ning hoida ära liidu laialiminek.

Turvaettevõtete liidu juhatuse esimees Hando Sulev ütles eile, et turvafirmadel on üks tugevamaid tööandjate liitusid, mille lõhenemisest pole tegelikult ükski turvafirma huvitatud.

Turvafirmade võitlus Valvekoondise klientide pärast lahvatas avalikuks, kui liidu juhatus teatas riigi ees võlgu olevad turvafirmad. ÄP

Valitsus volitas eile energiaturu inspektsiooni kehtestama energia hindu kuni selle sajandi lõpuni.

Seni kehtestas turgu valitsevale energiaettevõttele tariifid majandusministeerium sõltumatu hinnakomisjoni ettepanekute alusel.

Valitsus tugines energiaseadusele, mille järgi võib energiaturu inspektsioon valitsuse volitusel määrata turgu valitseva energiaettevõtja rakendatavad hinnad. BNS

Valitsus ei toeta Eesti Panga otsust kanda keskpanga eelmise aasta kasumist riigieelarvesse 30 miljonit krooni, sest seadus nägi ette 32,5 miljoni ülekandmist.

Rahandusminister Mart Opmanni sõnul toetas valitsus põhimõtteliselt Eesti Panga riigikogule kinnitamiseks esitatud eelmise aasta majandusaruannet, kuid ei nõustu sellega esitatud kujul.

Eesti Pank teenis möödunud aastal 452,4 mln krooni kasumit, millest erakorralised tulud moodustasid 185,6 mln krooni. Keskpanga kasumist läheb panga nõukogu otsusel 170 mln krooni reservkapitali, 252,364 miljonit erireservi ning 30 miljonit riigieelarvesse. BNS

EstiB-Talinvesti Varahaldus plaanib laiendada investeerimishaaret Kesk-Euroopa riikidesse, ütles portfellihaldur Mihkel Õim.

Varahaldusfirma esindajad külastasid investeerimisvõimalustega tutvumise eesmärgil Sloveeniat, T?ehhit, Poolat ja Ungarit. Võimalikud investeeringud puudutavad Õimi sõnul aktsiafondi ja kasvufondi. Ka on T?ehhis otstarbekas riigi võlakirju osta, sest riski ja tulususe suhe on normaalne, lisas ta.

EstiB- Talinvesti Varahalduse analüüsi osakonna juhataja Marko Err ütles, et investeerimisotsusteni jõudmiseks tuleb erinevaid võimalusi põhjalikult analüüsida, vältimaks vigu, mis tehti Venemaale investeerimise buumi aegu, ja see võtab kuni paar kuud. ÄP

Eesti Gaasi nelja kuu tegevuskahjum oli neli miljonit krooni.

Eesti Gaasi nelja kuu käive oli 296 mln krooni ehk 2% enam kui mullu samal ajal, ütles ettevõtte finantsdirektor Vaike Pällo.

Gaasimüüja aprilli käive oli 56 mln krooni, mis oli planeeritust isegi parem, ütles Pällo. Aprilli kahjum oli üks miljon krooni.

Pällo sõnul vähenes gaasi müük samal ajal 6% 251 miljoni kuupmeetrini.

Aasta algul planeeris Eesti Gaas teenida tänavu 18 mln krooni kasumit. Ettevõtte käibeprognoos oli 728 mln krooni.

«Praeguseks on selge, et selliseid tulemusi me saavutada ei suuda, kuid prognoose veel muudetud ka ei ole,» ütles Pällo.

Plaanide kohaselt investeerib ettevõtte tänavu arengusse 98 miljonit krooni.

Eesti Gaas lõpetas 1997. a 4 mln kroonise kahjumiga. Ettevõtte käive oli mullu ligi 650 miljonit krooni. Eelmisel aastal müüs ettevõte ligi 790 mln m³ maagaasi. BNS

Hetkel kuum