19. mai 1998 kell 22:00

Veevärgiga liitumise tasu peeti liiga kõrgeks

ASi Tallinna Vesi nõukogu esimees Ants Leemets väitis eile, et kui Tallinna Vesi võtab näiteks 130m² elamispinnaga ning 900 m² suuruse krundiga liitujalt 95 000 kr, ehitades krundi piirini ise trassi välja, siis ei tule see oluliselt kallim, kui selle ehitaks kinnisvara arendaja ise praeguste liitumistasude juures.

Kinnisvarafirmade esindajad teatasid, et põhimõtteliselt on õige, et Tallinna Vesi ehitab ise vee- ja kanalisatsioonitrassi välja ning katab selle ehitamise kulud liitumismaksudega. Kuid nad väitsid, et see hind ei ole alati põhjendatud.

Samasuguse suurusega elamu ja krundi vee ja kanalisatsiooni võrguga liitmine tuli maaklerite arvestuste kohaselt mõnel puhul 30 000 krooni odavam. Mõnel juhul oli uute elamute veevärgiga ühendamise hind samas suurusjärgus Tallinna veevärgi pakutud uue hinnaga.

ASi Tallina Vesi juhatuse esimees Enno Pere sõnas, et praegused hinnakalkulatsioonid ei ole õhust võetud, vaid on paika pandud töös olevate projektide maksumusi arvestades.

Kinnisvaraarendajad pakkusid, et liitumistasu võiks arendatava kinnisvaraprojekti asukoha ja selle veevärgiga ühendamisega seotud kulude järgi diferentseerida.

Leemets leidis, et hinna sellise diferentseerimisega kaasneb olukord, et kinnisvaraarendajad ei arenda välja linna ääri.

Leemets pakkus eilsel kohtumisel maakleritega välja, et liitumistasude põhjendatuse selgitamiseks tulevad kokku kinnisvaraarendajate ja Tallinna veevärgi esindajad ja arvutavad liitumistasud uuesti läbi.

Ants Leemets teatas eile, et Tallinna Vesi kavatseb rajada viie aasta jooksul kanalisatsioon neis vanades linnaosades, kus see seni on puudunud, näiteks Nõmmel, Meriväljal ja Lillekülas. Kuna sealsed majad on üldjuhul veega varustatud, siis peavad nad maksma vaid rajatava kanalisatsioonisüsteemiga liitumise eest 10 000 krooni. Seda on võimalik teha kolmeaastase järelmaksuga.

Hetkel kuum