20. mai 1998 kell 22:00

Esimene taskusse tellitav infoteenus

Hiljuti erastatud piiparside operaatorfirma Eesti Kaugotsing on toonud turule uue infoteenuse.

Helistades ühel Eesti Kaugotsingu automaatnumbril, saab klahvivajutustega tellida endale mitmesugust informatsiooni -- aktsiate hindu Tallinna börsil, lotonumbreid, valuutakursse, ilmateadet, SAT TV infot, ajalehtede uudistepealkirju, horoskoopi. Tulevikus teenuste nimekiri pikeneb.

Kõne maksumus on viis krooni minut, millele lisandub kaugekõnemaks. Lisaks Eesti Kaugotsingu piiparitele saab nimetatud infoteenust tellida ka Baltcomi peileritele ja EMT GSM-telefonidele.

Teenuse kasutamiseks ei pea klient operaatoriga mingit lepingut sõlmima, maksta tuleb ainult tellitud info eest. Info saabub piiparile, peilerile või mobiiltelefonile reaalajas.

Seni ei ole Eesti sidefirmad ühekordselt tellitavat infot klientidele pakkunud.

Ma ise kasutan uuest teenusest kõige enam börsiteadete ja ilmaprognooside tellimist. Mugav on, et ka välismaal viibides saab seda informatsiooni oma GSM-telefonile tellida. Võib lasta sõbral näiteks igal hommikul leheuudiste pealkirjad saata. Baltcomi nn superteenusel tuleb sõlmida kindla kuumaksuga leping ja sa saad kogu info. Meil on klient vaba, maksab ainult selle info eest, mida tal vaja on. Meie InfoBoxi teenust saab tellida nii piiparile, peilerile kui ka EMT GSM-telefonile.

Olen seda teenust testinud paar nädalat. Seni Eestis analoogsed, ise tellitavad teenused puudusid. InfoBox sisaldab klassikalist infot, mida infoteenuse puhul tavaliselt pakutakse -- börs, ilm, horoskoop, loto, lehepealkirjad. Minu meelest asjalik asi.

Olin hiljuti Lätis ja tellisin oma GSMile järgmise päeva ilmaprognoosi Eesti kohta. Börsiuudised ja aktsiakursid mulle huvi ei paku. Peamiselt olen tellinud ajalehtede pealkirju ja ilmateadet. Usun, et igaüks leiab endale InfoBoxist midagi.

Infobox on näide Eesti sideturu kiirest arengust. Kuigi Baltcomi nägemus peilerfirmast kui info edastajast on teistsugune, võib ka InfoBoxil turgu olla. Olles seda mõned korrad huvi pärast kasutanud, tuleb nentida, et arenguruumi sellel teenusel veel on. Kui EKO suudab teenuse kasutamist lihtsustada ning infoteenuste valikut laiendada, saab InfoBoxi tõesti võrrelda raadio või ajalehtedega. Võib tõdeda, et Eesti Kaugotsing on uue teenusega pigem infotelefonide kui meie konkurent.

Hetkel kuum