Euroopa Liiduga ühinemine vähendab Ukrainaga kauplemist

21. mai 1998, 00:00

Ühinemisel Euroopa Liiduga võtab Eesti üle ELi tollire?iimi. Eestil tuleb katkestada kõik teiste riikidega sõlmitud kaubanduslepingud ja ühineda kõigi ELi lepingutega kolmandate riikidega kauplemisel.

Kuna Euroopa Liidul on SRÜ riikide suhtes kehtestatud enamsoodustusre?iim ning Eesti ja Ukraina vahel on sõlmitud vabakaubandusleping, kaotab viimane ELi astumisel kehtivuse.

Sarnane olukord valitses ka Rootsi ja Soome ühinemisel Euroopa Liiduga, kui Eestil oli nende riikidega sõlmitud vabakaubandusleping. Läbirääkimiste käigus jõuti lahenduseni, kus Euroopa Liit sõlmis kõigi Balti riikidega vabakaubanduslepingu.

Kolbre lausus, et Ukrainaga kauplemisel ei ole Eestile selliste möönduste tegemine tõenäoline.

Rakvere lihakombinaadi peadirektor Peeter Maspanov ütles konverentsil, et unikaalne vabakaubandusleping Ukrainaga on lihatöötlejatele toodangu müümisel ülioluline.

Kommivabriku Kalev turundusjuht Ulla Ilisson ütles, et Ukraina turg on ettevõttele üheks prioriteediks ja eelmise aasta 7protsendilist eksporti tahetakse sel aastal suurendada kümneni. Eelmisel aastal müüdi Ukrainasse umbes 1000 tonni toodangut, sel aastal loodetakse kogust kolmekordistada.

Kolbre ütles, et ELiga ühinemise kulutused peab iga ettevõte ise endale selgeks tegema ja need finantseeritakse ettevõtte enda kasumist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:32
Otsi:

Ava täpsem otsing