24. mai 1998 kell 22:00

Põlva Piim on eurokontrolliks valmis

Veterinaarameti peadirektori Ago Pärteli sõnul on olukord Põlva piimakombinaadis võrreldes eelmise aasta lõpuga tublisti parem. «Meie arvates on nad nõuete täitmise nimel kõvasti pingutanud,» lausus Pärtel.

Eesti piimatööstustest kavatseb uuesti Euroopa Liidu ekspordiluba taotleda ka Paide piimakombinaat.

Ago Pärteli sõnul pole teada, millal Euroopa Liidu inspektorid Eestisse tulevad. «Nad teavitavad oma tulekust ette kolm-neli päeva, et vältida Potjomkini küla ehitamist,» lausus Pärtel.

Põlva Piima peadirektor Kalev Kreegipuu ütles, et ekspordiloa saamine annaks tehasele võimaluse müüa piimapulbrit Euroopa Liidu maadesse kõrgema hinnaga kui maailmaturul, sest Euroopa Liit on kehtestanud oma riikide jaoks kõrgemad miinimumhinnad.

Piimakombinaadi Euroopa Liidu nõuetega vastavusse viimiseks kulutas Põlva Piim ligi 30 miljonit krooni. Kreegipuu sõnul ei tasu investeering ka pärast ekspordiloa saamist kiiresti ära, sest praegu on piimapulbri Euroopa Liidu maadesse müümisega võimalik teenida kuni kolm miljonit krooni kasumit aastas.

ASi Põlva Piim eelmise aasta käive oli üle poole miljardi krooni, ettevõte toodab sellel aastal muude piimatoodete kõrval kuni 6000 tonni piimapulbrit.

Hetkel kuum