24. mai 1998 kell 22:00

Seltsid maksavad tänavu vähem lisaintresse

Tavaliselt 4protsendilise garanteeritud intressi kõrval maksid elukindlustusseltsid klientidele investeeringutelt teenitud lisaintresse 4--25%. Investeerimisvõimaluste muutumine võrreldes mullusega teeb aga seltsidele seniste kõrgete intresside maksmise võimatuks.

Eesti Kindlustuse finantsdirektori Toomas Kilumetsa sõnul prognoositi sel aastal investeeringute tulu 14 miljonit krooni. «Praegused olud on väga segased ennustamaks, milliseks see aasta lõpuks tegelikult kujuneb, kuid kui me sellest kolmandikugi teenime, on hästi läinud,» märkis Kilumets.

AB Elukindlustuse juhataja Mati Vihul ütles, et eelmise aasta 17protsendilise lisaintressiga võrreldes tänavused lisaintressid langevad. «Samas oleme peaaegu kindlad, et alla 13% see tänavu siiski ei kuku,» lausus ta.

Ka Leks Elukindlustuse juhatuse esimees Rein Loik tunnistas, et investeeringutelt teenitav tulu tuleb tunduvalt väiksem. Kuid ta märkis, et sarnaselt eelmiste aastatega soovitakse, et kliendile jagatavad garanteeritud ja lisaintressid oleksid aastainflatsioonist kõrgemad. «Konservatiivsete paigutuste juures on tulemused, mis jääksid koos garanteeritud intressiga 15% piirimaile, täiesti saavutatavad,» lausus Loik.

Eelmisel aastal vaid 4% lisaintresse maksnud Eesti Elukindlustus tahab juhataja Priit Potisepa sõnul sama taseme säilitada ka 1998. aastal. «Me ei hakka ühel aastal kõrgete intressidega vehkima, vaid katsume hoida garanteeritu kõrval lisaintressi pika aja jooksul stabiilsena,» ütles Potisepp.

Kuni 20% intressid on Potisepa sõnul noorte seltside turu värbamise strateegia. «Samas pärast tekib probleem, et kui intress langeb, siis kliendid ei ole enam rahul,» nentis ta.

ASi Wiklar peadirektor Priit Vilba ütles, et kuigi ta ei ole oma elu veel kindlustanud, on ta kogumiskindlustuse lepingu sõlmimist kaalunud. Seltsi valik ei pruugi Vilba sõnul oleneda vaid sellest, kui palju selts varem intresse on maksnud.

Hetkel kuum