24. mai 1998 kell 22:00

Totalisaator spordivõistlustele

Kahe miljoni kroonise aktsiakapitaliga Megapanuse juhatuse esimees Peeter Poom ütleb, et tegemist on mujal maailmas laialt levinud, kuid Eestimaal esimese omalaadse hasartmängu liigiga.

Põhjanaabritel soomlastel ulatus ennustusvõistluste käive eelmisel aastal üle 100 miljoni marga ehk 260 miljoni krooni. Inglismaal tegutsevad ennustusbörsid ja ka Saksamaal viiakse läbi ennustussarju.

Uuringud näitavad, et potentsiaalseid pidevaid osalejaid oleks Eestis 20 000--25 000. Poom lausub, et esimesel aastal on hea näitaja, kui ühest ennustusest võtaks osa 5000 inimest.

Megapanuse korraldatavatel võistlustel saab osaleda Hoiupanga vahendusel.

Vaid ühe panga valikut põhjendab Poom sellega, et pankadevahelisteks ülekanneteks kulub palju aega.

Kontoomanikul peaks olema võimalus võistlusest osa võtta ka näiteks telefonipanga vahendusel. Inimene loeb paar tundi enne võistlust, et selline asi toimub, võtab telefonitoru, teeb maksekorralduse ning seab end mugavasse tugitooli võistluse kulgu jälgima, kirjeldab Peeter Poom ideaalvarianti.

Meediakanalite vahendusel teatavad korraldajad mängu alguse ja lõpu aja ning mänguvormi ehk selle, mida tuleb ennustada, kas mängu võitja, esikoht või midagi muud.

Mängus osalemise miinimumpanus on 20 krooni, ülemmäära ei ole.

Peale spordivõistluste näeb Poom samalaadsete ennustusvõistluste korraldamisvõimalust teistelgi aladel. Eurovisiooni puhul oleks kindlasti palju osavõtjaid, on ta veendunud.

Poom ei pea ASi Megapanus Eesti Loto konkurendiks, sest nende firma pakutav on mõeldud eelkõige spordihuvilistele, mistõttu huvigrupid teiste loteriidega ei kattu.

Rahandusministeeriumilt on Megapanus totalisaatori korraldamiseks litsentsi saanud. Veel on saamata korraldusluba.

Hasartmänguseadus sätestab mängu läbiviimise kohale kindlad nõuded. Megapanusel sellist kohta ei ole, sest kogu süsteem on elektrooniline.

Poom on sellele vaatamata optimistlik ja loodab korraldusloa 10. juunil algavaks jalgpalli MM-võistluseks kätte saada.

Kai Valge rahandusministeeriumist ütleb, et Megapanuselt ei ole ametlikku taotlust veel laekunud, mistõttu on raske midagi kommenteerida.

Valge lisab, et kui taotluses esitatav mängu kirjeldus on selge, ei tohiks seadusesätte taha asi pidama jääda.

Komisjon langetab otsuse taotluse rahuldamise või rahuldamata jätmise kohta kuu aja jooksul.

Hetkel kuum