25. mai 1998 kell 22:00

Interneti veobörs kannatab huvipuudust

Netcargo muudab trans-pordivajajate elu lihtsaks, nõudes vaid kauba andmete sisetamist Interneti leheküljele ja kannatust oodata veofirmade parimaid pakkumusi. Paraku on süsteemil edukaks toimimiseks vähe kasutajaid.

Netcargo süsteemis saavad kauba pakkujad ja kauba vedajad sisestada infot vastavalt kaupade ja veokite kohta. Kauba pakkujad teatavad, kust kuhu on tarvis vedada, missugust kaupa ja millistel tingimustel.

Süsteemis osalevad veofirmad loevad Internetist pakkumusi ja võtavad ühendust kauba pakkujatega. Töötab ka vastupidine skeem. Piisava hulga kauba ja transpordi pakkujate osalemisel oleks tegemist väga lihtsa võimalusega leida soodsaim transpordivõimalus.

Paraku on paar kuud töötanud süsteemil vähe kasutajaid. Tartu Autoveod on süsteemi kasutamisest loobunud, kuna kauba pakkumisi on vähe ja need on ebakonkreetsed. Vipexi tegevdirektor Tõnu Sepp tunnistab, et süsteemis võiks olla vedajate kohta rohkem infot. Praegu on iga päev ülal ainult paari vedaja pakkumused.

Eelmisel neljapäeval oli Netcargo süsteemis kolme veofirma viis pakkumust. Samasse suurusse jäi ka kaubapakkumuste arv.

Netcargo on üks õudselt hea asi. Paraku pole see veel täielikult käivitunud.

Ma ei tea, miks vedajaid süsteemiga nii vähe on liitunud, kuid praegu saab sealt kätte vaid paari vedaja andmed.

Mina kasutan seda süsteemi. Kui on pikemalt etteplaneeritud vedu, siis tellijana saavutan Netcargosse pakkumise üles riputades kõige parema tulemuse. Mulle tehakse konkreetsed pakkumused sellele veole ja ma valin nendest kõige soodsama välja.

Netcargo on kinnijooks-nud süsteem, sest ei ole piisavalt kaubaveo pakkumisi.

Kauba pakkujate poolt on lahtiseks jäetud ka hinnatase. Kui pakkumisele pandaks hind taha, siis oleks see börsi moodi. Praegu peab ühendust võtma ja alles siis läbirääkima hakkama.

Teisalt lubatakse ka transpordifirmade pakkumistes kaup Eestist peale võtta, viia kuhu tahetakse ja ükskõik millal. Sama targaks saab klient ükskõik millisest paber- või elektronkataloogist.

Hetkel kuum