26. mai 1998 kell 22:00

Navision on loodud millenniumikindlana

1984. aastal Taanis asutatud firma Navision Software alustas juba aastal 1985 aastaarvude neljakohalist kujutamist nii sisestusvormides kui ka andmebaasides. Seetõttu aasta 2000 probleemi selle tarkvaraga ei eksisteeri, väidavad Navisioni müüjad Eestis.

Eestikeelset versiooni on müüdud pool aastat. Navisioni omapära on navigeerimine -- võimalus summeeritud kannete avamiseks kuni algkirjeni välja. Saab töötada eri keeltes ja erinevate valuutadega, mooduleid saab osta ka osade kaupa vastavalt firma suurusele.

laevatehas, Nycomed Sefa

Navision Financials on meil juurutamisel. Valik langes Navisioni kasuks, sest ta funktsionaalsus rahuldab meie ettevõtte vajadused ning üks Taani firma on teinud Navisioni baasil spetsiaalse lihatööstusele mõeldud lisamooduli. Litsentsi omamisel (mis meil ka on) saab juurde kirjutada lisafunktsioone, vajalike raportite genereerimine filtrite süsteemi abil on kasutajale lihtne. Kurikuulus aasta 2000 probleeme ei tekita, see on testitud.

Aasta 2000 probleemi Navision Financialsi jaoks ei eksisteeri, sest Navivision Software'i toodetes kasutatakse neljakohalist aastaarvude kujutamist juba aastast 1985. Navision Financials oli esimene raamatupidamis- ja majandusjuhtimise tarkvaratoode, millele anti logo «Designed for Microsoft Windows 95». Spetsiaalselt Windows 95 ja Windows NT jaoks projekteerituna kasutab Navision nende keskkondade kõiki eeliseid.

Navision Financialsi näol on tegemist hea kasutajaliidesega raamatupidamispaketiga, millel aasta 2000 probleemi olemasolu lihtsamate testide läbimisega tuvastada ei õnnestunud. Pakett peaks hästi sobima keskmise suurusega ettevõtetele, kuid andmemahtude ja kasutusintensiivsuse suurenemisel võib probleemiks osutuda «native»-andmebaasi ebapiisav skaleeruvus ja juhtivate relatsiooniliste andmebaaside mittetoetamine.

Hetkel kuum