Tüli Soome Panga uue juhi ümber

28. mai 1998, 00:00

Eile pidi kokku tulema Soome parlamendi pangavolikogu, et nimetada keskpangale uus peadirektor Euroopa keskpanka siirdunud Sirkka Hämäläineni asemele. Kuid president Martti Ahtisaari soovil lükati see edasi, sest president soovib, et tema soosik doktor Jukka Pekkarinen tõuseks kindlasti vabale kohale panga juhtkonnas.

Soome Panga juhatuses on viis inimest ja sotsiaaldemokraadid soovivad, et juhatuses oleva vaba koha saaks sotsiaaldemokraat. Sotsiaaldemokraadid on koonderakonnale vastu pakkunud, et Leif Fagernäs võiks saada kaubandus- ja tööstusministeeriumi kantsleri koha.

Soome presidendil on Soome Panga juhtkonna liikmete lõpliku nimetamise õigus. Kuid ta ei saa nimetamist korraldada, kui ei ole saanud volikogult vastavat ettepanekut.

Soome keskpanga juhatuse koosseisu on soovinud vähendada parlamendi pangavolikogu keskerakondlastest liikmed ja ka rahandusminister Sauli Niinistö (Koonderakond), põhjendades oma seisukohta sellega, et keskpanga ülesanded Euroopa rahaliidus vähenevad. KL-DI-ÄP

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing