28. mai 1998 kell 22:00

Kura säärele tasub minna oma autoga

Nõukogude ajal tavaini-mesele suletud Kura säärele Leedus tasub minna autoga.Ehkki Klaipeda sadamas pakuvad oma teenust ka kaatrijuhid, kes viivad üle 390 m laiuse väina vaid 1 liti eest (kui soovite sõita otse Smiltynes asuva meremuuseumi ette, siis 3 litti), tähendaks see, et tutvus ühe omapärasema paigaga Baltimaades jääb ühekülgseks -- liivaluited jääks nägemata.

Praamiühendus on hea, praamid väljuvad iga paarikümne minuti järel. Pilet tuleb osta kohe Klaipedas edasi-tagasi sõiduks. Teisel pool piletimüüki ei toimu, kuid piletit kontrollitakse praamilt maha tulles.

Ka sissepääs poolsaarel asuvasse reservaati (nn Leedu Sahara) on tasuline. Sõiduauto eest tuleb tasuda 15 litti, iga autos oleva inimese eest 3 litti. Tuleb tähele panna, et looduskaitsealal valitsevad ranged reeglid -- autoga tohib peatuda vaid selleks ettenähtud kohtades, taimi korjata, lõket teha ei tohi jne.

Sadamast 50 km kaugusel asuvas Nidas saab tutvuda unikaalsete liivaluidetega ja ka einestada. Hinnad on mõistlikud, korraliku kahekäigulise lõuna saab restoranis 20--25 litiga.

Smiltynes tasub külastada delfinaariumi (pilet 17 litti) ja meremuuseumi ning akvaariumi (pilet 5 litti). Kui soovite näha ka merelõvide etendust, tuleb tasuda veel 3 litti. Enne luidetele suundumist tasuks selgeks teha, mis kell toimuvad merelõvide ja delfiinide etendused, et neist mitte ilma jääda.

Sadamast sääre tipus asuvasse meremuuseumisse on paar kilomeetrit. Selle vahemaa võib läbida ka hobukaarikul, mida kohalikud kutsarid lärmakalt pakuvad. Sõit maksab 15 litti.

Klaipeda lähedal asuvasse kuurortlinna Palangasse ei ole mõtet autoga trügida. Linn on väike ja vahemaad hõlpsasti jalgsi läbitavad, sissesõit maksab suvehooajal 15 litti auto kohta.

Hetkel kuum