28. mai 1998 kell 22:00

Lühiuudised

Rakvere lihakombinaadi tütarettevõte Rigas Miesnieks plaanib selle aasta lõpetada 20 miljoni krooni suuruse kahjumiga. Eelmise aasta lõpetas ettevõte 28,5 miljoni kroonise kahjumiga.

Eile toimunud Rigas Miesnieksi aktsionäride üldkoosolek kinnitas kombinaadi eelmise aasta majandustulemused. Ettevõtte käive oli 287,2 miljonit krooni, kahjum 28,5 miljonit krooni ja bilansiline väärtus 169 miljonit krooni. Üldkoosolek valis Miesnieksile uue juhatuse, senisest juhatusest jätkab vaid peadirektor Andris Nikitins. ÄP

Majandusanalüütiku Hardo Pajula sõnul on selle aasta esimese nelja kaubandusbilansi andmete järgi alust arvata, et Eesti maksebilansi olukord pole paranenud.

«Jätkuvalt suur kaubavahetuse defitsiit viitab sellele, et Eesti maksebilansis nihet paremusele toimunud ei ole,» ütles Pajula.

«Järeldusi on veel vara teha, tuleb ära oodata, kuni esimese kvartali maksebilansi näitajad lõplikult selguvad,» ütles ta. Kui peaks selguma, et ekspordi kasvutempo on vähenenud, on lood halvad, märkis Pajula. BNS

ASi Infortar aktsiate müük võib ebaõnnestuda, kui firma juhtkond otsustab nende käes olevad laevandusfirma Hansatee aktsiad enne maha müüa, ütles õigusbüroo omanik Illar Hallaste.

«Infortari aktsiate müümine võib osutuda keerukaks,» ütles Hallaste. «Kui ma ostaksin üles 50 protsenti Infortari aktsiatest ja üritaks neid edasi müüa, siis miski ei takista Infortari juhtkonnal nende valduses olevaid Hansatee aktsiaid müüa mõnele riiuli- või offshore-firmale.»

Hallaste sõnul tähendaks see, et ostja maksab küll 50 protsendi Infortari aktsiate eest kõrget hinda, kuid saab oma kätte sisuliselt kasutu firma. BNS

AS Eesti Loto ostis eile reaalajas lotomängude korraldamiseks vajalikku võrku omanud GTECH Eesti varad.

Ostulepingu maksumus on konfidentsiaalne, kuid tehing oli meile soodne, ütles Eesti Loto peadirektor Sven Kolga. Tema sõnul on reaalajas ehk online-mängude võrgu ja müügiterminaalide süsteemi ülevõtmine Eesti Loto pikaajalise strateegia üks osa.

Võrgu enda valdusesse saamine võimaldab meil rajada rohkem lototerminaale ning tulevikus liituda Skandinaavia Viking Lotoga, millel on järjest kasvav jackpot, rääkis Kolga.

ASil Eesti Loto on praegu 450 müügipunkti, lähitulevikus on plaanis suurendada terminaalide arvu 700ni. Kolga sõnul on varsti võimalik Eesti Loto vahendusel sporditulemusi ennustama hakata. ÄP

Hetkel kuum