Lühiuudised välismaalt

29. mai 1998, 00:00

SRÜ 12 liikmesriigist kümnes registreeriti aasta alguses tööstuskasv, teatas SRÜ statistikakomitee.

Suurim juurdekasv oli jaanuaris-aprillis Kõrgõzstanis (39%), Valgevenes (12,9) ja Tad?ikistanis (10). Usbekistanis kasvas tööstustoodang 4,8%, Kasahstanis 3,1% ja Moldovas 3,1%. Venemaa tööstus kasvas 1,2, Ukraina tööstus 0,9 ja Aserbaid?aani tööstus 0,4%. BNS

Leedu president Valdas Adamkus ütles, et intressimäärad, millega pangad põllumeestele laene annavad, on skandaalsed.

Adamkus kohtus eile põllumajandusministeeriumi kõrgete ametnikega ja leidis, et 12--13protsendilised intressimäärad on liiga kõrged.

Presidendi arvates peaks riik toetama pankadega konkureerivaid laenuühistuid. BNS

Philipsi Baltimaade keskuseks saab Läti esindus, mis hakkab koordineerima firma tegevust Eesti, Läti ja Leedu turul.

Philipsil on praegu esindus kõigis kolmes Balti riigis. Philipsi möödunud aasta müügikäive Eestis oli 5,2 ja Leedus 4,8 ja Lätis 5,3 miljonit latti.

Philipsi populaarseimad tooted on audio- ja videotehnika ning majapidamis- ja sideseadmed. BNS

Väikeriigid hoiatavad maailma suuremaid finantsinstitutsioone, et nad võivad olla sunnitud tegelema rahapesuga, kui maailma kaubandusorganisatsioon (WTO) ei muuda kaubandusreegleid neile soodsamaks.

Väikeriikide ühenduse majandusdirektor Rumman Faruqi ütles, et organisatsioon saadab oma delegatsiooni WTO, Euroopa Liidu, maailmapanga ja rahvusvahelise valuutafondi (IMF) juurde, et väikeste, alla 1,5 miljoni elanikuga riikide probleeme selgitada.

Väikeriigid leiavad, et maailmakaubanduse liberaliseerimine seab löögi alla näiteks peamiselt banaanikaubandusest elatuvad riigid ning ei ole võimatu, et need riigid on sunnitud rahaallikate leidmiseks tegelema rahapesuga. BNS

?veitsi kellatootja SMH toob järgmisel aastal välja massitarbijale mõeldud käekella, millesse on integreeritud mobiiltelefon.

Uued kellad maksavad alla 500 ?veitsi frangi ehk 4760 Eesti krooni. REUTERS-BNS

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:35
    Otsi:

    Ava täpsem otsing