28. mai 1998 kell 22:00

Paraprint toob uue etiketitrükimasina

«Sellist masinat lähiümbruses ei ole -- ei Soomes, Baltimaades ega Peterburi piirkonnas,» ütles Paraprindi tegevdirektor Eero Lattu. Tema kinnitusel asendab Paraprint vanema seadme uuega kvaliteedi parandamiseks ja lisamaks uusi tehnilisi võimalusi, näiteks reljeefsete metalliimitatsioonide trükkimine etikettidele. «Seni telliti need kleepsudele Taanist või Rootsist,» selgitas Lattu.

Idee osta selline seade tuli Lattu sõnul eelmisel sügisel Brüsseli etiketimessil, kus masinat esitleti. «Sügisel nägin, maini läks aega, et omanikele selgeks teha ja asjad paika panna,» rääkis Lattu.

Taani firmaga Etipol sel kuul sõlmitud tarnelepingu järgi tuuakse masina kohale ja seadistatakse septembris-oktoobris, trükkima on see valmis aasta lõpul, kinnitas Lattu. Uue masina ostu rahastab Soome kontsern Edita Oy, mille tütarfirma Paraprint on.

«See on teretulnud, kui kvaliteet paraneb,» kommenteeris trükimasina ostu konkureeriva ASi Aldus tootmisdirektor Aarne Raudsik, kelle kinnitusel ei ole Paraprint eri tehnoloogia tõttu Alduse otsene võistleja tellijate pärast.

«Kui võrrelda, siis ?okolaad ja jäätis on ka samal turul, aga ühte müüakse suvel, teist talvel,» näitlikustas ta. Aldus vahetab iga aasta mõne vanema seadme uuema vastu välja ega ole ka sel aastal uue masina tellimist plaanist maha võtnud, kinnitas Raudsik.

Paraprint trükib etikette alkohoolsele joogile Vodka Vera, majoneesitootjale Formeer ja Rakvere lihakombinaadi kotlettidele-pihvidele.

Paraprindi möödunud aasta realiseerimise netokäive oli 27 miljonit krooni ning puhaskasum 2 miljonit krooni.

Hetkel kuum