31. mai 1998 kell 22:00

Kuivõrd tuleb suveperioodil töö ümber korraldada?

Oleme tellimustele orienteeritud lepinguline partner, seetõttu arvestame ettevõtte töös eelkõige oma klientide soove.

Olulisi muudatusi algav suvi meie tegevusse kaasa ei too.

Kollektiivpuhkust me ei rakenda, Elcoteq Tallinna töötempo ja projektid jooksevad ka suvel omasoodu edasi. Lisatööjõudu ettevõte suvekuudeks ei vaja. Üritame nendel kuudel puhata nii, et töö ei katkeks, kõik sõlmitud kokkulepped ja plaanid täidame.

Me ei kavanda suvekuudeks väiksemat töömahtu selleks, et rohkem puhkusi välja anda, vaid püüame rohkem puhkusi anda siis, kui tellimusi on vähem.

Püüame oma ettevõtte töötajatele igati vastuöötajatele suvepuhkust ka võimaldame, et inimesed saaksid suvemõnusid nautida -- metsas ja mere ääras viibida.

Teistel aastaaegadel kasutatakse puhkust tunduvalt harvem.

Puhkusteperioodil kasutab meie ettevõte ajutist tööjõudu, võimaldamaks oma töötajatele suvist puhkust. Lisaks tootmisele kasutame suvist ajutist tööjõudu ka meie kauplustes ning välimüükidel.

Kaubanduses oleme kasutanud ajutise tööjõuna ka tudengeid.

Lisaks suvepuhkusele on teatud ametikohtadel töötajatele ettenähtud ka talvepuhkus.

Suveperioodil ei tule Leiburis tööd oluliselt ümber korraldada, töömaht jääb peaaegu samaks. Võimalikud kõikumised on tingitud suvisest muutusest toodete tarbimises.

Suureneb igasuguste kuklite ja väikesaiade müük, mida saab näiteks piknikule kaasa võtta või millest kiiresti lastele võileiba valmistada.

Kondiitritoodete maht suvisel ajal ei muutu, neid valmistame rohkem kui tavaliselt pühade ajal. Suvel suureneb aga meie poodides kohapeal küpsetatud saiakeste tarbimine.

Suveks me puhkuste asendamiseks lisatööjõudu ei võta. Tuleme oma jõududega välja, kuna suvised müügid on niikuinii madalamad kui tipphooaegade müügid. Li- satööjõudu võtame me ame- tisse hoopis jõulude ajal, kui kaubamaja läbimüük on kõige suurem.

Mingeid erilisi ümberkorraldusi me suvel ei tee, müügipersonal puhkab lihtsalt jooksva graafiku alusel.

Oleme müüjate puhkused planeerinud niimoodi, et igaüks saaks mingi osa, näiteks poole oma puhkusest, suveperioodil ja teise poole muul talle sobilikul ajal. Sama süsteemi kasutab ka Tartu Kaubamaja, mis meie kontserni liige. Oleks ebaõiglane, kui vaid osa töötajaid saaks suvel puhata.

Sel aastal on Tallinna Kaubamajas natuke erandlik olukord. Pärast jaanipäeva suletakse remondiks kogu A-korpus, mis avatakse uuesti augusti keskel. Tänu sellele saab A-korpuse personal sel aastal juulikuus puhata ja saab seega suvel kätte kogu oma puhkuse.

Hetkel kuum