Aknakonkursi tulemused tühistati

02. juuni 1998, 00:00

Reedel kohustas riigihangete ameti vahekohus Tallinna haridusametit tühistama kaheksa Tallinna kooli akende vahetuskonkursi tulemused.

Vahekohus leidis, et Tallinna haridusameti otsused olid seadustega vastuolus ning ebaõiglased ja kohustas haridusametit langetama uue otsuse konkursi võitjate selgitamiseks. Ühtlasi tuleb Tallinna haridusametil kanda üle 80 000 krooni vahekohtu kulusid.

Kaebuse riigihangete ameti vahekohtule esitasid OÜ K.M.T. Fassaadimeistrid ja OVS Ehituse AS, kes olid koolide akende vahetuseks pakkunud parimat hinda, kuid ei võitnud pakkumisi kordagi. Parimate ja võitjaks tunnistatud hinnapakkumiste vahe oli kaheksa kooli peale kokku 1,3 mln krooni tellija kahjuks.

Tallinna haridusameti tellimusel konkursi korraldanud Tallinna Linnaehituse ASi juhatuse esimees Vladimir Issakov väitis, et konkurss vastas kriteeriumidele ja komisjoni liikmed valisid võitjad välja üksmeelselt. Komisjoni sümpaatia kuulus varjamatult ASile Glaskek, kes võitis pooltel kordadel, kuigi tema pakkumus polnud odavaim.

K.M.T. Fassaadimeistrite direktori Martin Taltsi sõnul pole sugugi välistatud, et pakkumise võitjaiks määratakse ikka komisjonile sümpaatsemad firmad. ÄP

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing