Pettus järelmaksuga

02. juuni 1998, 00:00

18aastane Ivar ning tema kaaslane, Kaevu talu varustajaks vormistatud Tarmo käisid Rakvere kodumasinate kauplustes nagu tavalised ostjad.

Ühest kauplusest valisid nad välja 7445kroonise elektripliidi Keramik, teisest 9900kroonise UPO ja soovisid neid osta järelmaksuga.

Ühe kaupluse müüja imestas, et noored mehed nii kalli pliidi ostavad. Kuna aga nõutud paberid -- pitseriga kinnitatud garantiikiri ja järelmaksutaotlus -- olid korras ja keeldumiseks polnud põhjust, andis juhataja korralduse müügitehing vormistada.

Et Kaevu talu osamaksude tasumisega ei kiirustanud, hakkasid kauplused saatma meeldetuletusi. Siis selguski, et Kaevu talus ei peeta ühtegi palgalist, veel vähem varustajat, kes elektripliite kokku ostaks.

Uurimise käigus tuvastati, et petmise mõte pärines Ivarilt, kes laskis selleks Tallinnas valmistada Kaevu talu nimega pitsati, hankis garantiikirja ja panga järelmaksutaotluse blanketid.

Järelmaksu oma nimele vormistajaks ehk kurjategijate keeles tankistiks hakkas Tarmo, keda vaevasid võlad. Ivari väitel sai Tarmo abi eest 2500 krooni.

Õnnestunud tehingu järel haaras Ivarit, kes varem kuritöödega seotud polnud, siiski kartus ja ta viskas võltsitud templi Rakvere turuplatsil prügikasti.

Ülekuulamiselgi esines Ivar puhtsüdamliku ülestunnistuse ja kahetsusega ning andis tagasi pliidid, mida tal polnud õnnestunud müüa.

Tarmo, keda süüdistatakse samuti varguses suvemajast ning avalikus varguses ühes vägivalla kasutamisega, tegi politseile avalduse passi kaotamise kohta, milles väljendas nördimust inimese üle, kes tema passi kasutades niisuguseid tehinguid tegi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing