1. juuni 1998 kell 22:00

Sangar huvitub Valga vabrikust

ASi Walko hooned ja muu vara ostnud ASi Walthemstorm esindaja advokaat Alar Eiche on teinud Tartu õmblusettevõttele Sangar STC ettepaneku osta ära Walthemstormi aktsiad.

Eile esitati äriregistrile Walthemstormi uue nõukogu liikmetena Sangari juhataja Mart Altvee, ettevõtte müügidirektor Triin-Anette Kaasik ja tootmisdirektor Merike Piirsalu. Walthemstormi juhatajana esitati äriregistrile Sangari finantsdirektor Maia Palsi.

Mart Altvee ei nõustunud läbirääkimiste kulgu Walthemstormiga ja Walko vara võimalikku ostuhinda kommenteerima. «Lõpliku otsuse teeme paari nädala pärast,» ütles ta.

Mart Altvee hinnangul on Walthemstorm finantsinvestor, kes ei tegele õmblusettevõtlusega. «Seetõttu tehti Sangarile ettepanek võtta Walthemstormi juhtimine üle enne tervikvara võimalikku ostu,» rääkis Altvee.

Altvee sõnul võimaldaks Valga õmblusvabriku ostmine laiendada Sangari tooterida ning suurendada käibekasvu ja müügimahtu. «Usume, et Sangari võimekas meeskond suudab Valga ettevõtte vee peale aidata,» oli Altvee optimistlik.

Sangari mullune käive oli 56,5 mln krooni ja puhaskasum 3 mln krooni. Tänavu planeerib ettevõte 52 mln kroonist käivet. Ligi 70% Sangari aktsiatest kuulub ettevõtte nõukogu liikmetele Jüri Kraftile, Avo Laevale, Malle Lukseppale, Maia Palsile ja Ada Lepale. ASile Talinvest kuulub ligi 15 protsenti Sangari aktsiatest.

ASi Walko aktsionäride erakorraline koosolek ei võtnud reedel vastu otsust ettevõtte tegevust lõpetada. Kuna varatu äriühing kuulub seaduse järgi lõpetamisele, on juhatuse kohus anda ettevõtte likvideerimise taotlus kohtusse, selgitas Walko juhatuse endine esimees Kalle Pilt.

Pildi sõnul on Walko omakapital pärast vara ja hoonete müüki miinus 2,3 mln kr ja Walko aktsia maksab seetõttu miinus 37 kr.

Väikeaktsionärid avaldasid koosolekul imestust, miks pani Ühispank pandiesemed nii kiiresti müüki. «Walko ümber käib suur ja kõrge mäng,» väitis väikeaktsionär Mari Tilk ja tunnistas, et kuigi väikeaktsionärid on aastate jooksul saanud dividendide näol aktsiate ostmiseks välja käidud raha tagasi, veab enamik neist vägikaigast põhimõtte pärast.

Aktsionär Urve Tjulkina kinnitas koosolekul, et nad pöörduvad majanduspolitsei poole, lubades teavitada riigikogu, peaministrit ja teisi institutsioone õmblusvabriku ümber toimuvast.

«Walkol ei olnud märtsis-aprillis intresside maksmiseks raha,» põhjendas Pilt pandieseme müümist. «Pandi realiseerimise otsuse tegi Walko nõukogu,» lisas ta.

Concordia õigusbüroo müüs 11. mail Walko vara ja hooned Ühispangast võetud laenu katteks alghinnaga 6 miljonit krooni ASile Walthemstorm. Ostja võttis kohustuse jätkata tootmist, tagada vähemalt 80 protsendile Walko töötajatest töökoht ning võtta üle Walko võlad hankijatele.

Alar Eiche on varem Äripäevale öelnud, et välisosalusega Walthemstormi omanik on RiverBank Corp IBC, mille nimetus viitab offshore-piirkonnale.

Hetkel kuum