1. juuni 1998 kell 22:00

Venemaal kehtib TIR edasi

Venemaa loobus plaanist jätta osad riiki sisseveetavad kaubad TIR-süsteemi alt välja. Venemaaga kaubavahetust pidavatel ärimeestel kaob probleem otsida TIR-süsteemile alternatiivseid garantiisid Venemaa tolli jaoks.

Venemaa otsustas jätta kakaod sisaldavad toiduained, televisioonivastuvõtjad, autod ja mööbli ning mööblidetailid TIR-süsteemi alla pärast Soome poolseid vastusanktsioone.

Soome kehtestas Venemaa autodele piiril range tehnilise seisukorra kontrolli, samuti dokumentatsiooni range kontrolli ning keelas ka nimetatud kaubagruppide transiitveo või eksportimise Venemaale.

TIR-süsteem garanteerib riigile tollimaksude tasumise 50 000 dollari ulatuses. TIRi puudumisel peab vastava rahalise garantii leidma kauba omanik või korraldama koorma lahtitollimise piiril.

Oleme oma suurematele klientidele öelnud, et aeg tuleb kätte ja me ei saa teie kaupa TIRiga enam vedada. Vedaja on minu arusaamise järgi siin üsna võimetu klienti aitama.

Ainus normaalne variant ilma TIRita veol oleks olnud koorem piiril lahti tollida ja lasta juba seal kaup vabasse ringlusse. Karta on, et piiril koorma lahtitollimine oleks kaasa toonud pikema veoaja. Kuid täpselt ei tea, sest seni endal taoline kogemus puudub.

Hetkel kuum