Minikosmos Mercuri büroos

04. juuni 1998, 00:00

Mulle meeldib atmosfäär, mis seal on. Olin enne Mercurisse minekut näinud neid ruume pildilt ning nendel tundus asi kirju olevat. Ise kohal käies paistis aga, et asi töötab nii, nagu ta mõeldud on: põnev sissetulek, rahulikumad tööruumid. Mulle meeldib ka värvide struktuur: keskel kontrastsemad värvid, mis äärte poole minnes hajuvad, näiteks muutub fuajee keskel olev oran? äärte poole eemaldudes kollaseks.

Ainus, mis minu jaoks küsitavaks jääb, on sekretäritöökoht. Võrreldes väljapeetud ja hästi läbi mõeldud interjööriga on see tüüpne ja igav. Kui suurem osa on hästi paigas, siis väikesed asjad võiks ju teisiti olla, tulemus jääb heaks.

10 punkti

Mercuris on ühendatud ilu ja praktilisus. Mulle meeldib seal kõige enam kahetasapinnaline ruumilahendus. Enne oli neis ruumes galvaanikatsehh. Nüüd ei reeda miski kunagist tööstusruumi. Esimesel tasapinnal on õppeklassid ja teisel oma töötajate ruumid. Töötingimused on Mercuris ideaalilähedased, töökohad väga heade valgustingimustega.

Värvilahendus: virsikuvärv ja sinised toonid on hästi õnnestunud. Kindlasti on plussiks ka see, et Mercurisse viib uks otse parkimismajast. See lahendab mitmedki transpordiprobleemid.

Häirib vast see, et enamikul klassidest pole aknaid. Pikka aega klassis olles võib tekkida surutuse tunne.

9 punkti

Huvitav idee panna ruumidele nimed planeetide järgi: suur Maa kujutis fuajee põrandal ning selle ümber seitse planeedinimega klassi. Selline lahendus on Mercuri nimega seoses sümboolne.

Värvid on erksad, näiteks kollase erinevad toonid. See paistab ebaühtlane ja rahutu, jättes kirju mulje.

Sissekäik sarnaneb peeglite tõttu seintel ja laes ööklubile. Selline stiil ei tekita töömeeleolu.

Positiivne on, et tööruumides paistab palju valgust. Eriti valged on nõupidamisteruumid.

Mööbel paistab olevat korralik ja viisakas, midagi paremat kui tavalised lauad-toolid. Nupudki olid sahtlitel teistsugused kui tavaliselt.

6 punkti

Sümpaatne sisekujundus, kenad värvid. Ehituse kvaliteet on erinev. Klaaskiudtapeedi kleepimiskvaliteet jätab soovida, liitekohad on näha. Need puudused on aga osavalt valgusega pehmendatud.

Maalritöögi võinuks parem olla, välisukse juures nurgad juba kestendavad. Seal tulnuks krunti tugevdada. Samas on korkkattest maakaardiga põrandal tublisti vaeva nähtud. Hea mulje jätab peegellagi. Materjalivalik on igati sobilik.

Värvid on kenad, oleme hullemaidki näinud. Igatahes polnud see hall taust, seal on isikupära.

Nähtavasti on saavutatud seda, mida taheti, ja selleks on olnud piisavalt materjaalseid võimalusi.

8 punkti

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing