Saurixi ja Infasti sisekujunduslikke erinevusi ühendab mööbel

04. juuni 1998, 00:00

Tõnismäel, endises inseneride majas asuvad kütuse hulgimüügifirma Saurix Petroleum Ltd (SP) ja määrdeainete hulgimüügiga tegeleva Infast Oil Ltd (IO) bürooruumid. Kummagi kontori sisekujundus moodustab omaette terviku.

IO ruumid toovad meelde Peterburi kuulsate losside stiili, mis kohandatud kaasaja vajadustele, tõekspidamistele ja võimalustele. Neljandal korrusel SP ruumides on säilitatud rohkem keskaegse Tallinna linnakodaniku maja hõngu. Alles on rohkem kui sada aastat vanad laepalgid ja tugipostid. Nende vahele on ehitatud kas maast laeni klaasvaheseinad või katab klaas vaheseinte ülemist osa. SP kontori seinad on kas tumesinised, valged või oran?id, laed helesinised.

Büroosse lasevad valgust rohked laeaknad. Raamatupidaja tuppa pääseb õuevalgus läbi kahe pisikese sügavale seinani??i ehitatud teravatipulise akna.

Kahe firma ruume ühendab punase vaibaga kaetud trepp. IO sekretär võtab külalisi vastu kuldkollases fuajees. Kõik IO kabinetid on lahendatud ühes stiilis: poortidega tapeedid ja kellukesekujulised, lühtrit meenutavad lambid. Iga tuba erineb vaid värvilt: kollane, heleroheline, helesinine.

Mööbel on nii SP kui IO korrusel enam-vähem ühesugune: mahagonlauad nahkdiivanid ning -tugitoolid. Mõlema büroo seintele on kogutud märkimisväärne valik põhiliselt eesti kunstnike töid.

Firmade ühiseks kasutamiseks on esimene korrus, kus saun, piljardiruum ja oran?ides toonides söökla majarahvale. Üks eraldatud söögiruum on mõeldud ärilõunateks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing