4. juuni 1998 kell 22:00

Lennujaama juhid konkursi võitja valimisega kimpus

Tallinna lennujaama terminaali renoveerimistöödeks on ette nähtud üle 300 miljoni krooni, millest osa tuleb ASilt Eesti Lennujaamad ja osa välispankadelt. See on esimene nii hinnaline renoveerimisprojekt ehitusfirmadel. Lennujaama juhid vaidlevad omavahel

Lennujaama renoveerimisprojekti hindamiseks loodud komisjoni ja ettevõtte nõukogu esimehe Toomas Petersoni eelistused konkursi võitja suhtes ei langenud kokku.

Äripäeva käsutuses oleva informatsiooni alusel eelistas komisjoni esimees, ASi Eesti Lennujaamad juhatuse esimees Mati Sõrmus konkursil EMVd, Peterson aga Merko Ehitust.

Kuna ehituskonkursi ametlikke tulemusi pole veel teatavaks tehtud, ei avalikusta konkursiga seotud isikud ka konkureerivate ehitusfirmade pakkumuste suurust.

«Pole saladus, et lennujaama juhtkond on ka varem EMVd eelistanud,» lausus Merko Ehituse nõukogu esimees Toomas Annus. «Tegime küll mõned miljonid odavama pakkumuse, aga ega lennujaamal pole vist vahet, kuidas riigi raha kasutada.»

EMV juhatuse esimees Jaanus Otsa ütles, et ta on kuulnud küll igasuguseid kuulujutte ehituskonkursi tulemuste kohta, kuid ta ei saa neid kommenteerida.

«Ootan huviga ametlikke andmeid,» sõnas Otsa. «Nende esitamise tähtaega on mitu korda edasi lükatud ja ma pole ka selget vastust saanud, mis põhjusel.»

Mati Sõrmus ei osanud veel eile öelda, millal Tallinna lennujaam avalikustab ehituskonkursi tulemused. «Läheb veel veidi aega,» selgitas ta.

EMV osales lennujaama terminaali renoveerimise konkursil koos ehitus- ja tehnoloogiafirmadega ABB, Merko Ehitus koos Koger & Sumberg Grupi ja Norman Linnaehitusega.

Hetkel kuum