Sangar ostab laenu eest õmblusseadmeid

08. juuni 1998, 00:00

Ettevõtte juhataja Mart Altvee keeldus vastamast küsimusele, kas Sangar võib kasutada võlakirjade müügist laekuvat raha Valga õmblusvabriku Walko vara uue omaniku ASi Walthemstorm aktsiate ostmiseks.

Altvee sõnul ostab ettevõte lähiajal umbes kahe miljoni krooni eest õmblusseadmeid. Võlakirjade emissioonist laekuv raha on ette nähtud ka ettevõtte peahoone ühe korruse ümberehitamiseks ja uue telefonikeskjaama muretsemiseks, kinnitas ta.

Sangari kuuekuuliste võlakirjade intress on 13 protsenti. Altvee ei soostunud kommenteerima, kas võlakirjade intress pole liiga kõrge.

Mart Altvee sõnul on tegemist Sangari esimese võlakirjaemissiooniga. «Ettevõttel on alati võimalus valida, kas ta kasutab investeeringuteks pangalaenu või emiteerib võlakirju,» põhjendas Altvee. «Tundus, et meile vajalikeks investeeringuteks on võlakirjad soodsamad.»

Samas ütles Altvee, et võlakirjade emiteerimise otsust ei teinud Sangari juhatus, vaid ettevõtte nõukogu, kes on kinnitanud ka firma investeeringute plaani.

Sangar STC sai Walko vara ja hooned soetanud ASilt Walthemstorm ettepaneku osta Walthemstormi aktsiad. Walthemstorm on Walko vara ja hoonete omanik pärast 6 miljoni kroonist ostutehingut Concordia õigusbüroo kaudu.

«Läbirääkimised käivad,» jäi Altvee reedel napisõnaliseks. Ka Walthemstormi esindaja advokaat Alar Eiche ütles, et tal ei ole volitusi läbirääkimisi kommenteerida.

Eiche on varem väitnud, et välisosalusega Walthemstormi omanik on RiverBank Corp IBC. Firma nimi viitab offshore-piirkonnale.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing