8. juuni 1998 kell 22:00

Kiri nädalaid loodetust hiljem

Ootan senimaani talvel Rovaniemist iseendale saadetud kaarti, sõnab Isamaaliidu esimees Toivo Jürgenson. «Vahel on läinud kaduma ka kutsed üritustele,» lisab ta.

Jürgenson ütleb, et vene ajaga võrreldes on postiteenus küll kõvasti paranenud, kuid siiski liiguvad kirjad liiga aeglaselt või kaovad hoopiski.

Eelistan oma kirju alati dubleerida kas e-posti või faksiga, räägib Jürgenson. «Eesti Post minus usaldust ei ärata,» nendib ta.

Maarahva erakonna fraktsiooni esimees Tiit Tamm-saar räägib, et tal jäi saamata Viinist saadetud kutse ballile. «Sõbrad said kutsed kätte ja mina jäingi ootama,» meenutab Tammsaar.

Ma ei näe põhjust, miks Eesti Post hindu tõstab, kui ta ei suuda garanteerida oma teenuse kvaliteeti, on Tammsaar nördinud.

Põhiline, mille kohta kliendid kaebusi esitavad, on kirjade pikk kulgemisaeg, kirja aadressaadini mittejõudmine ja kirjaga saadetud raha kadumine.

Eesti Posti välisposti osakonna juhataja Lylian Taal ütleb, et enamik kaebusi tuleb just lihtkirjade kohta, mille puhul pole võimalik teekonda ja toppamiste kohti määrata.

Kui kaduma läheb tähtsaadetis, esitab Eesti Post järelepärimise vastava maa postiasutusele. Siis selgitatakse, kelle süül saadetis kadus ning süüdlane hüvitab saadetise väärtuse.

Kõige rohkem esitatakse avaldusi Venemaale adresseeritud saadetiste otsimiseks.

Taal pareerib süüdistused kirjade pikka kulgemisaja kohta viimasel kahel aastal tehtud kirjatestide tulemustega, mille kohaselt liigub kiri Euroopa ja Eesti vahel kolme-nelja päevaga.

Taali sõnul on Eesti Posti eesmärk, et kiri liiguks kolme päevaga suvalisse Euroopa riiki.

Postitöötlemiskeskuses leidub rikutud saadetisi pea igas kotis.

Keskuse osakonnajuhataja Alida Talisoo kinnitusel saabuvad kirjad juba Eestisse rikutuna. Ta leiab aga, et vaatamata sorteerijate paari tuhande kroonistele palkadele ei saa neid süüdistada kirjade avamises.

Hetkel kuum