8. juuni 1998 kell 22:00

Suurpankade ühinemissuhe jäi paika

Reedel kinnitasid Hansapank ja Hoiupank aktsiate vahetuskursi sobivust mõlemale pangale ning püha-päeval kiitis pankade ühinemise nõustaja audiitorfirma Coopers & Lybrand vahetuskursi põhimõtteliselt heaks.

Kindlaksmääratud vahetuskurss tähendab, et nelja Hoiupanga aktsia kohta emiteerib Hansapank ühe aktsia juurde. Aktsiate täpne vahetuskurss on 1 Hoiupanga aktsia 0,264 Hansapanga aktsia vastu. Liitpanga nimeks jääb Hansapank.

Hoiupanga klient Indrek Gutmann ütles, et ta loodab Hoiupanga struktuuri säilimisele liitpangas.

«Hansapanga nime vastu pole mul midagi, kuid arvestades ühinemistingimusi, leian küll, et tegemist on ülevõtmisega,» lausus Gutmann.

Hansapanga juhatuse tulevane aseesimees, Hoiupanga juhatuse esimees Üllar Jaaksoo ei osanud öelda, kas ja millal Hoiupanga logod pangakontoritel Hansapanga omadega asendatakse. «See on uue panga küsimus,» põhjendas Jaaksoo.

Pankade ühinemislepingu allkirjastamine 11. juunil võimaldab Hansapangal ja Hoiupangal pidada aktsionäride erakorralised üldkoosolekud varem planeeritud 12. juulil.

Hansapank Eesti teenis mais 7,1 miljonit krooni puhaskasumit, viie kuuga on pank teeninud kokku 165,1 miljonit krooni. Kolmekümneprotsendilise omakapitali tootluse tagamiseks peab Hansapank teenima käesoleval aastal 550 miljonit krooni.

Hansapanga bilansimaht vähenes kuuga 1,9 protsenti, olles mai lõpus 10,2 miljardit krooni.

Hoiupank pole eelmise kuu tulemusi veel avalikustanud.

Ühispanga asepresident Margus Schults ütles, et Hansapanga kasum on madalam kui ühe kuu keskmine peaks olema. «Seitse korda kaksteist ei ole väga suur number,» kommenteeris ta Hansapanga võimalikku aastakasumit. «Samas toob turusituatsioon kaasa kasumi langemise, kui väärtpaberitehingutest saadakse kahju,» lausus Schults.

Hetkel kuum