8. juuni 1998 kell 22:00

Telia ja Sonera kindlustuvad Lätis

Praegu kuulub nii Teliale kui Sonerale LMTs 24,5% ning Lattelekomile 18%.

Läti majanduslehe Dienas Bizness andmeil plaanib Briti firma Cable & Wireless ära müüa oma 63% osaluse firmas Tilts Communications, millele kuulub 49 protsenti Lattelekomi aktsiatest. Tõenäoliste ostjatena nimetatakse Rootsi Teliat ja Soome Sonerat.

Firma Tilts Communications aktsionäridel on ostueesõigus riigile kuuluva 51% Lattelekomi aktsiate ostuks, mis on erastamiseks üle antud Läti erastamisagentuurile.

Kui tehing teoks saab, kujuneb Telia ja Sonera osalus Tiltsis võrdseks. Teli ostab 45% aktsiatest ning Sonera, millel on juba 27% osalus, ostab juurde veel 18 protsenti. Ülejäänud 10% omanikuks saab rahvusvaheline finantskorporatsioon (IFC).

Tehingu maksumuseks hindab Dienas Bizness 250 miljonit dollarit, mis peab C&W-le korvama Lattelekomi tehtud investeeringud ning efektiivsema juhtimisega loodud lisaväärtuse.

«See arv on õhust võetud,» kommenteeris üks Dienas Biznessi allikas.

Telia ja Sonera ei soovinud teateid kommenteerida. C&W pressiesindaja Peter Eustace ei eitanud, et kontsernil on plaanis mõned osalused välisfirmades ära müüa.

Juba läinud aastal ütles Telia tollane direktor Lätis Gunnar Persson, et firmal on plaanis tavatelefoniteenuste osas turul tõusta teiseks, kohe kui Lattelekomi monopol 2003. a lõpeb. Kui kõne all olev tehing teoks saab, omandab Telia olulise osaluse hoopis liidripositsioonis olevas firmas.

Lattelekom kolmekordistas 1997. a oma kasumit 12 mln latile. Käive kasvas 23% 95,9 mln latile. Firmal on kokku ligi 700 000 klienti. DI

Hetkel kuum