Lühiuudised välismaalt

10. juuni 1998, 00:00

Venemaal liigub poolametlik must nimekiri Läti firmadest, kes väidetavalt toetavad parteid Isamaale ja Vabadusele.

Läti pankadest on nimekirjas Parekss Banka, Rietumu Banka, Latvijas Unibanka, VEF Banka ja kommertspank Latvija, tööstusettevõtetest Ventbunkers, Ventamonjaks, Alterna, Vudisona Terminals, Ventspils Nafta, Puses, Warner Hakon Invest, Merkurs Rigante, Ventrans Riga, Kalija Parks, New Venta ja East-West Riga. Kolm viimast on Läti-Vene ühisfirmad.

Esialgu ei ole teada, miks mitmel korral ilma viiteta pressis ilmunud nimekiri koostati ning millist mõju see avaldab Läti firmade koostööle Vene firmadega. BNS

Euroopa komisjonil on valmimas Soome koostatud Euroopa Liidu Põhjamaade doktriin, milles Soome on tunnistatud strateegiliseks marsruudiks Tjumeni-Pet?oora nafta- ja gaasivarude veol Lääne-Euroopasse, kirjutas Ventspilsi linnapea Aivars Lembergs peaminister Guntars Krastsile saadetud kirjas.

Soome puudused (talvel külmuvad sadamad ja vajadus ehitada uued naftajuhtmed) on tasakaalustatud vajadusega haarata Venemaa Euroopa energiasüsteemidesse ning kindlustada Venemaa loodeosa areng.

Soome eelistamine alandaks Läti konkurentsivõimet rahvusvahelisel turul, sest Läti võib kaotada juhtiva transiitmaa staatuse. BNS

Hiljuti makseprobleemide tõttu kauplemise peatanud Vene börs (Rossiiskaja Bir?a) ja Moskva väärtpaberibörs liituvad, teatasid börsid eile.

Kauplemine Vene börsil jätkub 15. juunil, ütles börsi asepresident Vladimir Grabarnik. INTERFAX-BNS

USA föderaalne kaubanduskomisjon esitas hagi maailma juhtiva arvutikiipide tootja Inteli vastu, süüdistades viimast monopoolse seisundi kuritarvitamises ja konkurentsi piiramises.

Intel peatas tarned Digital Equipment Corpile, Compaq Corpile ja Intergraph Corpile, kui firmad kaebasid Inteli patendiõiguse rikkumise pärast kohtusse.

Personaalarvutite turul domineerivad kaks firmat: arvutikiipe tootev Intel ja tarkvarafirma Microsoft Corp.

Kevadel esitas Microsofti vastu hagi Ühendriikide õigusministeerium, süüdistades viimast ebaausas konkurentsis. REUTERS-BNS

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing