10. juuni 1998 kell 22:00

Arhitekt lõi Baltalarmi noorele kollektiivile elurõõmsad tööruumid

Baltalarmi uut bürood kujundades oli arhitekt Maarja Nummertil (Humana Projekt) kaks põhimõtet, mida järgida. Esiteks, kuna Baltalarmi kollektiivis töötavad enamasti noored inimesed, peaksid töökohad elurõõmsad välja nägema, ning teiseks, büroo on siiski tööks mõeldud. See eeldab funktsionaalsust.

Baltalarmi büroo värvivalik on üles ehitatud punase-helerohelise kontrastile -- vastandvärvid, mis teineteist täiendavad ja elama panevad. Põrandad lõikasid töömehed arhitekti näpunäidete järgi välja marmoleumist. Mustrimotiividega helekollaseid ja -rohelisi looduslikust materjalist põrandaid peab uue kontori vaatamisväärsuseks ka Baltalarmi juhataja Viljar Nurme.

Kui tavaliselt kasutavad kujundajad büroodes laevalgust, siis suhteliselt madalate lagedega Baltalarmi kontorisse on Nummert rohkesti seinavalgusteid paigutanud. See annab juurde hubasust, nendib Nummert. Ka on nii võimalik valguse hulka vastavalt vajadusele kergesti muuta.

Baltalarmi bürooarhitektuur järgib konservatiivset suletud büroo joont. «Varem oli meil avatud büroo, ent meie analüütikute töö eeldab mõnikord tundidepikkust mõtlemist. Neid arvatavasti häiriks, kui keegi kogu aeg midagi küsiks või neist mööda käiks.

Baltalarmi büroo eripäraks on ka taimede rohkus. Nendegi valimisel nõustas firmat Maarja Nummert. Tema pakkus kontoriseintele välja Tiit Pääsukese maale. Põhjaliku tellijana tahab Viljar Nurme siiski ise veel vaadata ja kunstiteadmisi hankida, enne kui Baltalarmi büroo seinad taiestega kaetud saavad.

Hetkel kuum