10. juuni 1998 kell 22:00

Kindlustusseltsid tõstavad hindu

ASi Leks Kindlustus juhatuse esimees Raul Kastan ütles, et Leks on asunud juba oma kindlustustariife tõstma. Kuni 40 protsendiline hinnatõus puudutab Kastani sõnul peamiselt kasko- ja eravara kindlustust.

«Kuna praegu on kujunenud olukord, kus üldkulude tarbeks seniste tariifidega enam katet ei saavutata, on hinnatõus majanduslikult hädavajalik ja põhjendatud,» lausus Kastan.

«Kuna teised seltsid on hetkel samasuguses olukorras, järgivad meie eeskuju kindlasti ka nemad,» lisas Kastan. Kindlustusseltside majandustulemusi tariifide tõus sellel aastal enam mõjutada ei jõua, ütles ta.

Kindlustustariifide muutus hakkab Kastani sõnul kindlustusseltside majandustulemustele reaalset mõju avaldama alles üheksa kuu kuni aasta pärast.

Leksi täpsemat kasumiprognoosi Kastan avalikustada ei soovinud, kuna praegu ei ole tema sõnul veel selgunud tütarettevõtetesse tehtavate investeeringute suurus.

ASi Polaris Kindlustus tegevdirektor Martin Kuusik tunnistas, et kuna enamiku kindlustusliikide netotariifid on riskide katmiseks langenud alla kriitilise piiri, on kindlustustariifide tõus paratamatu. «Risk on siiski objektiivne nähtus ja sellega ei saa lõputult mängida, mistõttu hind tõuseb kindlasti,» ütles Kuusik.

Kuusik väitis samas, et arvestades kindlustatavate objektide keskmist seisukorda, tõuseb tulevikus paratamatult ka kahjususe tase. Tema sõnul pole alust loota, et tariifide tõusuga kaasneb kohe ka kindlustusseltside majandustulemuste paranemine.

Eesti Kindlustuse kindlustusdirektor Mihkel Uibopuu ütles, et tariifide kõrval mängib Eesti Kindlustuse esimese kvartali kahjumi juures olulist osa ka investeeringute ebaõige planeerimine. «Investeeringuteportfelli struktuur oli vale ja liialt avatud tururiskidele,» märkis ta.

Hetkel kuum