Pankade repoportfellid on kokku kuivanud

11. juuni 1998, 00:00

Hoiupanga aktsiaturgude osakonna asejuhataja Ago Lauri ütles, et hoogsam repode likvideerimine algas eelmise aasta oktoobris. «Aasta alguses oli Hoiupanga repoportfelli väärtus 300--400 miljonit krooni, praegu umbes 200 miljoni ringis,» rääkis Lauri.

Hoiupangas on repoportfelle ka sunniviisiliselt likvideeritud, ütles Lauri.

Ühispank pole alates eelmisest augustist ühtegi repotehingut sõlminud, väitis panga kapitaliturgude direktor Margus Kangro. «Lepinguid on pikendatud küll, kui tingimused on sobivad mõlemale poolele,» sõnas ta.

Kangro väitis, et Ühispangas pole repode sundlikvideerimist toimunud. Ühispanga repoportfell on Kangro sõnul väärt 71 miljonit krooni. «Kuldajal oli see ligikaudu 200 miljonit krooni,» lisas ta.

Hansapanga intressitoodete mäned?er Allan Marnot ütles, et inimesed on ise püüdnud tehingutest välja tulla ja Hansapank pole asunud nende repoportfelle sunniviisiliselt likvideerima.

«Oleme pigem laiendanud nende aktsiate ringi, millele me reposid teeme,» lausus Marnot. Marnot lisas, et seoses Eesti Panga uute usaldusnormatiividega muutuvad repolaenud konkurentsivõimelisemaks võrreldes teiste laenudega. «See on soodus laenamise viis,» märkis Marnot.

Hansapank on Marnoti sõnul püüdnud hoida repoportfelli tasakaalustatult. «Praegu on portfelli suurus umbes sada miljonit krooni,» ütles Marnot. «Kuu aega tagasi, kui ilmnesid esimesed turu languse märgid, langes ka portfelli suurus umbes 30 protsendi võrra, kuid praeguseks oleme selle jälle tasakaalustanud.»

Eile langes enamik aktsiahindu Tallinna börsil. Suurim kaotaja oli Leks Kindlustuse aktsia, mis odavnes 22,78 protsenti 18,3 krooni tasemele. Langes ka Forekspanga ja Hansapanga aktsiate hind, vastavalt 35 ja 53,5 kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:40

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing