11. juuni 1998 kell 22:00

Galeriis Vaal kuni 27. juunini

Ivar Sakki kultuuriplakatite näitus «Valu»

Ivar Sakki tööd jäävad silma isegi neile, kes muidu kontserdisaali ega näitusele ei satu. Just tema kujundatud reklaamplakatid tutvustavad Eesti filharmoonia kammerkoori esinemisi ja on üleval pea igal kuulutustetulbal või ajalehtede reklaamilehekülgedel.

Vaala keldrisaalis on väljas tema kolme viimase aasta looming. Peamiselt on tegemist Eesti filharmoonia kammerkoorile loodud plakatitega, mis kajastavad muusikafestivale ning kontserte.

Samuti saab vaadata Prantsuse kultuurikeskuse tarbeks loodud näituse- ja teatriplakateid.

11.--17. juunini

Eesti rahvusmeeskoori Eesti-turnee

Eesti rahvusmeeskoori kontsertretke pealkirja «Hei, hei, hei, tule jaama!» võib võtta sõna-sõnalt: tõepoolest toimuvad kõik meeskoori kontserdid raudteeveeremil, kus on vagun lahtise lavaga, kupeevagun meeskoori lauljaile ja korraldajatele ning muuseumivagun.

Meeskoori rong peatub kontsertideks 12. juunil Võrus, Valgas ja Elvas, 13. juunil Tartus, Jõgeval, Tamsalus, 14. juunil Tapal, kus antakse kontsert ka kiriku kõrval pargis. Esmaspäeval, 15. juunil, jätkub kontsertreis Lelles ja Lavassaare raudteemuuseumis, 16. juunil lauldakse Mõisakülas, Kilingi-Nõmmel ja Pärnu Raeküla jaamas. Kolmapäeval antakse kontserdid Võhmas ja Türil.

Homne tänavakorvpalli üritus Tallinna lauluväljakul on kahtlemata maiuspala korvpallifännidele, sest tegemist on suve ühe suurima omataolise sündmusega. Oma oskusi demonstreerivad Eesti professionaalsed korvpalliässad, aga ka amatöörid kõikjalt Eestist.

Korvpallikõrvast meelelahutust pakuvad ansamblid Smilers ja 4ever.

Kinos Kosmos

kell 13.30, 16.30, 19.30, 22.30

«Jackie Brown» USA 1997

«Jackie Brown» on värvikas kriminull elust Los Angelese varjuküljel, kus kõik püüavad petta kõiki ja igal asjal on oma hind. Loo peategelaseks on väikse lennukompanii madalapalgaline stjuardess, kes teenib lisa, vedades Mehhikost ühe relvakaupmehe suuri summasid.

Nimirollis on Pam Grier, teistes osades Samuel L. Jackson, Robert De Niro, Bridget Fonda, Michael Keaton. Filmi lavastaja ja stsenarist on Quentin Tarantino. Samuel L. Jackson tunnistati oma meeldejääva osatäitmisega tänavusel Berliini filmifestivalil parimaks meesnäitlejaks.

Hetkel kuum