11. juuni 1998 kell 22:00

Ühispank ostab Maapanga kontoreid

«Me teeme oma otsuse homme, praegu ei oska ma täpselt öelda, milliseid kontoreid me ostame,» lausus Hanschmidt eile. Ta siiski lisas, et ostetavad kontorid ei ole Tallinnas. Hanschmidti sõnul on praegu Ühispanga spetsialistid hindamas, mida tasub osta ja mida mitte. «Me ostame kontorid koos regiooni klientidega,» sõnas Hanschmidt. Tema sõnul kliendi valikul probleeme ei teki, võetakse era- ja ärikliente, küll aga valitakse ostmiseks välja laenud, mis ka kasu toovad. Hanschmidt ütles, et Ühispank plaanib osta Maapanga aktivaid umbes 200 miljoni krooni ulatuses.

Hansapanga nõukogu esimees Hannes Tamjärv ütles eile, et Hansapank on mures Maapanga saatuse pärast, sest soovib Eestis stabiilset pangandust. «Meie hindame praegu Maapanga aktivaid, protsess nende võimalikuks ostmiseks käib,» sõnas Tamjärv.

Rahandusminister Mart Opmann ütles kolmapäeva õhtul uudisteagentuurile BNS, et Hansapank ning Ühispank ostavad 500 miljoni krooni ulatuses Maapanga aktivaid. Opmanni sõnul soovivad valitsus ja keskpank, et ost jaguneks Hansapanga ja Hoiupanga vahel pooleks.

Maapanga juhatuse esimehe Tiit Arge sõnul ei oska tema öelda, milliseid kontoreid teiste pankade poolt üle võetakse. «Praegu on kõik tehingud peatatud, 18. juunil selgub, mis edasi saab,» lausus ta.

Eile ütles Hansapanga juhatuse esimees Jüri Mõis, et pangajärelevalve on Eestis olnud nõrk, vastates küsimusele, kas Eesti Pank oleks pidanud Maapanga suhtes varem samme astuma. «See ongi viinud sinnani, et panganduse maine kahjustub,» sõnas ta.

Eesti Pank peatas nädala alguses Maapanga litsentsi ning panga juhatus kaalub panga likvideerimist. Maapangas on praegu eraisikute hoiuseid külmutatud 280 miljoni krooni väärtuses ning samuti on pangas 500 miljonit krooni riigi raha. Maapanga bilansimaht on aprilli lõpu seisuga ligi 1,6 miljardit krooni.

Ühispank teenis mais 1,2 miljonit krooni puhaskasumit. Panga viie kuu kasum on 84,2 miljonit krooni.

Ühispanga bilansimaht oli mai lõpus 10,9 miljardit krooni, suurenedes 3,6 protsenti võrreldes eelmise kuuga.

Hetkel kuum