15. juuni 1998 kell 22:00

Ühispank jahib kümmet Maapanga kontorit

«Algselt oli plaanis võtta üle 3--5 kontorit aktivate mahuga umbes 200 miljonit krooni. Praegu on seoses otsusega võtta üle 10 kontorit see summa suurem, kui palju, ei oska hetkel öelda,» rääkis Aarma.

Maapanga suuromaniku Nordika Kindlustuse juhatuse liige Jaanus Reisner ütles, et Maapanga likvideerimisbilanssi veel avalikkusele ei näidata. «Eesti Pank koordineerib praegu seda, ning tõenäoliselt pole võimalik seda avaldada, kui just keskpank seda ei tee,» rääkis Reisner.

Nordika Kindlustuse suuromanik, Maapanga nõukogu esimees Peter Sedin ütles, et tema ei näe probleemi likvideerimisbilansi avalikustamisel. «Siiski pean ma selle kooskõlastama Eesti Pangaga,» tõdes ta. Sedini sõnul on võimalik, et täna hommikul bilanss avalikustatakse.

Keskpanga infoosakonna juhataja Andrus Kuusmann ütles, et praegu käivad kõnelused Ühispangaga. «Hansapank on ilmselt loobunud Maapanga aktivate tahtmisest,» sõnas ta. Maapanga bilanssi ei soovinud ta enne avalikustada, kui ülehomme on toimunud Maapanga aktsionäride koosolek.

Ajakirjandusest on läbi käinud info, et talunikel on kavas neljapäeval Maapanga aktsionäride koosoleku ajal tulla valitsuse ja Maapanga peahoone ette piketeerima.

Valituse pressinõunik Daniel Vaarik ütles, et on kuulnud talunike soovist piketeerima tulla, kuid takistamiseks pole muud võimalust, kui leida kiiresti lahendus Maapanga probleemidele.

Pühapäeval arutasid Maapanga saatust Eesti Panga president Vahur Kraft, rahandusminister Mart Opmann ning Ühispanga asepresident Toivo Annus.

«Praegu käib töö lahenduse otsimise suunas,» märkis Vaarik. Ta sõnas, et valitsus loodab lahenduste kombinatsioonini jõudmisele. Vaariku sõnul on võimalik, et lõplik lahendus eeldab nii valitsuse, riigikogu, Eesti Panga kui mõne kommertspanga koordineeritud tegutsemist.

Maapangas on külmutatud üle-eelmise reede seisuga 271 miljoni krooni väärtuses eraisikute ning 167 miljoni krooni väärtuses äriühingute hoiuseid. Maapanga juhatus otsustas panga likvideerida eelmise nädala alguses ning selle otsuse eelnõu esitatakse neljapäeval aktsionäride üldkoosolekule.

Hetkel kuum