16. juuni 1998 kell 22:00

Hoiupanga juhatus saab trahvi

«Suuremat karistust seaduste kohaselt määrata ei saanud,» kommenteeris Sõrg kuni 200 päevapalga suurust trahvi. Ta ei osanud veel eile öelda, kes täpselt Hoiupanga endisest juhatusest trahvi saavad.

Sõra sõnul jätkab pangainspektsioon uurimist Hoiupangas ja vajaduse korral antakse kogutud materjalid uurimisorganite pädevusse. «Sellisel juhul võib järgneda kellegi kriminaalkorras vastutusele võtmine,» ütles Sõrg.

Eesti Panga infoosakonna juhataja Andrus Kuusmann ütles, et materjal, mille pangainspektsioon esmaspäeval Eesti Panga nõukogule üle andis, on küllaltki mahukas. Ta ütles, et seaduse järgi neid materjale ei avalikustata.

Kuusmann ütles, et Eesti Panga nõukogu hinnangul tuleb täiendada krediidiasutuste seaduse uut redaktsiooni, kommertspankades on vaja korrastada üldjuhtimise süsteeme ja tõhustada järelevalveorganite omavahelist koostööd.

Hoiupanga aktsiaemissiooni ebaõnnestumise ärahoidmiseks ostis kuue Hoiupanga töötaja moodustatud Hoiupanga Töötajate AS eelmisel sügisel aktsiaemissioonist 1,5 miljonit aktsiat. Selleks võeti Daiwa pangast 219 miljonit krooni laenu ja Hoiupanga juhatus sõlmis panga nimel Daiwa pangaga lepingu, mille järgi kohustus Hoiupank kompenseerima aktsia hinna vahe, kui aktsia hind lepingu lõppedes on langenud alla 150 krooni. Hoiupanga juhatus ei teavitanud tehingust Daiwa pangaga ei Hoiupanga nõukogu ega Eesti Panka. Hoiupanga tegevjuhtide võetud kohustus ei kajastunud panga bilansis.

Hetkel kuum