16. juuni 1998 kell 22:00

Internetti müüakse karbis

Uninet on otsustanud esimesena välja tulla Internetiteenuse pakkumisega, mis mõnes mõttes sarnaneb Q GSMi kõnekaardi teenusega: toode, mida seni sai lepingut sõlmides, on pandud karpi ja seda võib osta poest või bensiinijaamast nagu tarbekaupa.

Internet karbis ongi mõeldud nendele kasutajatele, kes ei taha vaeva näha mingite lepingute sõlmimisega, kuskilt menüüdest IP aadresside sisestamise lahtrite otsimisega ja Interneti-brauseri installeerimisega. Kõige selle jaoks on kollases Unineti Dial-up karbis laserplaat, millelt numbrid seadistamismenüüdes ise ära täidetakse, Internetiteenuse lepingu jaoks kasutajalt tarvilikud andmed küsitakse ja need modemi abil sissehelistamiskeskusse saadetakse. Karbis on veel ka Arvo Mägi Internet Explorer 4.0 käsiraamat.

Plaadilt käivitub kõigepealt Internet Exploreri installeerimise programm, pärast arvuti taaskäivitamist Internet Exploreril klõpsates avatakse ise kõik menüüd vajalike parameetrite seadmiseks ja plaadiomaniku kasutajaks registreerimiseks. Spetsialist saab kõik selle ka telefoni teel saadud juhendamisega ära teha, kuid siis ei kaasne teenusega programme ega abimaterjale. Kuumaks on 50 krooni, millele lisandub tasu päeval 10 kr/tund ja öösel 4 kr/tund, kuid kunagi ei ületa kuumaks 199 kr.

Hetkel kuum