17. juuni 1998 kell 22:00

Nordika pääses litsentsi ümbervaatamisest

Nordika Kindlustuse juhatuse liige Jaanus Reisner teatas, et enamik seltsi reserve -- 55% -- on praeguseks paigutatud Tartu ja Viljandi linna võlakirjadesse ning veerand on paigutatud Talinvest Suprema fikseeritud intressiga võlakirjadesse.

Kindlustusinspektsiooni direktori asetäitja Kaido Tropp ütles, et kuna Nordika on reservid nõuetekohaselt ümber vaadanud, ei esita kindlustusinspektsioon pöördumist rahandusministeeriumi litsentsikomisjonile . «Tänahommikuse seisuga seda enam ei tehta,» kinnitas ta eile, «ka ei pea me saatma ministeeriumile revisjoni järeldusotsust.»

Nordika aktsiainvesteeringud piirduvad5,4 mln krooniga tütarettevõtete aktsiatesse. «Ka nüüd pole me investeerinud börsil noteeritud aktsiaisse, mis meie arvates on ühele kindlustusseltsile liiga ebastabiilsed,» ütles Reisner.

Reisner tunnistas, et enne ümberpaigutusi oli seltsi investeeringute osa oma tütarettevõttesse Nordika Kinnisvara lubatust suurem. Küsimusele, miks Nordika siiski lubas endale seadusega sätestatud piirangute ületamist, ütles Reisner, et seadusega lubatud võlakirjade tootlus on oluliselt väiksem, kui Nordika on seda suutnud garanteerida oma tütarettevõtete kaudu.

Rahandusministeeriumi juriidilise osakonna juhataja Alar Urm ütles, et kui kindlustusseltsidele ja krediidiasutustele on seatud seadusega eriregulatsioon ja selts sellest kinni ei pea, on tegu otsese seaduserikkumisega. «See on märk sellest, et selts ei ole piisavalt konservatiivne,» lausus ta. Seetõttu polnud õige ka Nordika plaan osta 35 mln kr eest juurde Maapanga aktsiaid, kui tema investeeringud aktsiate osas juba lubatut ületasid, ütles Urm.

Hetkel kuum