Autoseikluste plaanimiseks Baltimaadesse tasub uurida Internetti

26. juuni 1998, 00:00

Euroopa-seikluste kõrval hakkavad meie autoturiste taas köitma lõunanaabrid Läti ja Leedu, mis olid omal ajal väga tavalised puhkuse veetmise paigad.

Ehkki piirid on lahti ning nii Lätisse kui Leetu võib sõita kohe, kui idee tekib, tasub eelnevalt näiteks Interneti vahendusel uurida kohalikku elu-olu, sest riikide iseseisvumisest alates on palju muutunud ja nii mõnigi asi võib tulla ootamatusena.

Reisimarsruudi paikapanemist tasub alustada mõne reisiplaneerija kodulehekülje külastusega või pöörduda hoopis Eesti autoklubi poole, kelle reisiplaneerija paneb paika nii marsruudi, kilometraa?i, kütusekulu kui näitab ära ka teele jäävad vaatamisväärsused ning majutusasutused. Autoklubi detailplaneerija teeb ära kogu reisi ettevalmistuseks vajaliku töö. Eesti autoklubi liikmele on teenus tasuta.
Autoklubi kodulehekülje leiate aadressil http://www.autoclub.ee/. Samast leiate ka lingi reisimarsruudi planeerija infole.
Põhjalikult saate autoteekonda planeerida Michelini reisiplaneerija vahendusel. Selle leiab aadressil http://www.michelin-travel.com/eng/cgi/sommaire.cgi/.
Alt ei vea ka Shelli Hollandi kodulehekülje reisiplaneerija, mille saab kätte aadressil http://shell.route66.nl/shell/routenl.html/.

Balti riikide kohta leidub informatsiooni aadressidel: http://www.ciesin.ee/ ja http://www.estravel.ee/general/Baltic.html# Balti. Nimetatute puhul varuge aga kannatust, sest üldinfo andmebaas on suur ja teid huvitava leidmiseks kulub aega.

Eestikeelset turismialast teavet Läti kohta Internetist ei leia, küll ingliskeelset. Linke klõpsides peate paraku valmis olema, et arvuti teatab otsitud lehekülje puudumisest.
Mitmekesise valiku Läti-infot leiate aadressil http://tte.ch/Latvia/index.html. See sisaldab üldinfot alates ilmateatest kuni majandusnäitajateni. Usaldust äratab ka kaardivalik. Leheküljelt saate edasi klõpsida kolmele korralikule reisiinfo lehele (World Country Guide, World Travel Guide, World City Guide).
Linnadest saate parima ülevaate aadressil http://www.virtualglobe.com/Latvia/About.html. Teavet jagatakse 14 Läti linna kohta.
Riia hotelle tutvustatakse kõige põhjalikumalt koos hinnaskaala ja iseloomustusega aadressil http://www.eunet.lv/Riga/hotels.html. Muu Riiat puudutava teabe, aga ka üldist Läti kohta leiab üldaadressil http://www.eunet.lv/vt/.

Eestikeelset Leedu-alast turismiteavet leiab aadressil http://www2.mbp.ee/~ke.reisid/leedu.html, mille sisu pärineb möödunud aasta märtsist.
Ingliskeelsetest kanalitest on üks ulatuslikumaid Leedu turismiameti kodulehekülg aadressil http://neris.mii.lt/visitors/struk.htm ja lehekülg asukohaga http://www.latnet.lv.
Tänavu jaanuaris viimati uuendatud Leedu hotelliinfo saab aadressil http://www.tourism.lt/accommod/lhg/index.htm.
Kes aga soovib eelnevalt ühendust võtta mõne Leedu turismiinfopunktiga, leiab nende andmed aadressil http://neris.mii.lt/visitors/informa/infocentr.htm. Uurida tasub ka virtuaalset infokogumikku «Vilnius In Your Pocket» aadressil http://www.inyourpocket.com/virandom.htm, kust saab edasi ka teistele Leedu-linkidele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing