Suveöö rütmid koondasid väärikaid muusikuid

26. juuni 1998, 00:00

Pärnus,Chaplini kultuurikeskuses 20.--21. juuni öösel

Gershwini 100. sünniaastapäeva tähistati muusikakonkursiga, milles esitati improvisatsioon maailmakuulsale teemale «Summertime» ooperist «Porgy ja Bess». Lõppvooru pääsenutest valis ?ürii koosseisus Eri Klas, Tõnu Kaljuste, Valter Ojakäär, Lepo Sumera ja Andrus Haugas parimaks, seega
50 000kroonise auhinna vääriliseks Silvi Vraidi ansambliga So What. Esinejaid oli Ameerikast, Saksamaalt, Lätist. Üritust juhtisid Reet Linna ja Mark Soosaar.

Idee lubas läbimõeldult mitmekesist muusikaelamust -- lõppvooru pääsenud eriilmelistele muusikutele jäeti vaid kümmekond lavaminutit, mille täitsid improviseeritud «Summertime» ja vabalt valitud pala. Tulemus oli põnev: 12aastast paljulubava häälematerjaliga Sofia Rubinat või sugestiivset ja võimsat ukrainlannat Tatjana Bojevat vaevalt lähiaegadel kuulda saab. Parimaks tunnistatud Silvi Vrait ja So What haarasid publiku osaval professionaalsel moel juba esimestest taktidest.

Nautimisväärne ja esinejatele innustav oli külma suveööd trotsiv publik, kelle meeleolu kulmineerus autasustamisjärgselt laval sündinud muusika saatel tantsides. Nii üksmeelset rahulolu kohtab harva, olgu tegemist muidu vaoshoitud ettevõtja või elitaarse muusikajuhiga. Õhtujuhtide veidrustelegi reageeriti vaid kahiseva muigega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing