28. juuni 1998 kell 22:00

Hansatee hakkab Viimsis elamuid rajama

AS Hansatee Kinnisvara oli ainuke pakkuja 36 hektari suurusele maaüksusele varem nõukogude armeele kuulunud krundil. Hansatee Kinnisvara pakkus maatüki eest 5,5 miljonit krooni.

Hansatee Kinnisvara juhatuse esimees Viljar Jaamu ütles, et firma ei kavatse ostetavat maatükki edasi müüa. «Meil ei ole kinnisvara vahendamise äriga kogemusi, kuid kui me mingi projekti ette võtame, oleme endas kindlad,» lisas ta.

Oksjonil müügis olnud 8 hektari suuruse maatüki ostmiseks esitas parima pakkumuse OÜ Astrid, kes oli nõus maksma 4 mln krooni. Osaühingu juhatuse esimees Igor Fomit?ov tunnistas, et firma otsustas osaleda enampakkumisel viimasel hetkel. «Ehituseks vajaminevad finantseeringud tuleb kombineerida, kuid praegu peab esmalt mõtlema, kust saada maaostuks vajaminev neli miljonit krooni,» lausus Fomit?ov.

Müüdud maade sihtotstarve on elamumaa. Viimsi vald loodab, et kinnisvaraarendajad muudavad maatükid ihaldusväärseks elurajooniks.

Kirjalikule enampakkumisele laekus vaid neli pakkumust ja ka need esitati viimasel hetkel. Arco Investeeringute ASi juhatuse liige Veljo Kuusk ütles, et kinnisvaraarendajate vähene huvi on põhjendatud. «Igal kinnisvara arendusega tegeleval firmal on praegu oma objektid pooleli,» sõnas ta. «Pole mõtet maad juurde kahmata, kui pankade likviidsus on väike. Pangad ei taha hetkel pikaajalist raha kinnisvara arenduse projektide alla seisma panna,» seletas Kuusk. «Teisalt on piiratud eluasemelaenude väljaandmine eraisikutele.»

Vallavanem Kaido Metsma kinnitas, et enampakkumist korraldanud komisjon vaatab kõik pakkumised veelkord üle ja need kinnitatakse homme vallavalitsuse korraldusega.

Hetkel kuum