28. juuni 1998 kell 22:00

Saksa veofirmade andmed saab CD-lt

Sakslased on koondanud info Saksamaa transpordifirmade kohta CD-ROMile.

Transpordivajaja või koostööpartnerit otsiv transpordiettevõte saab endale sobivat firmat otsida rohkem kui kahesaja parameetri alusel.

CD ROMile on salvestatud andmed 12 000 ekspedeerimis- ja veofirma kohta (võrdluseks: Eestist on transpordivajajal valida ainult ligi 3500 veoki vahel, firmasid on aga veelgi vähem leida).

Enamik neist on Saksamaa ettevõtted, kuid andmeid leidub ka Austria, Suurbritannia, ?veitsi, Itaalia ja Beneluxi maade firmade kohta.

Sobiva ettevõtte võib leida näiteks piirkonna (linnad, postiindeksid jne), transpordivahendi liigi (auto, rong, laev jne), transpordi iseloomu (külmik-, konteiner või ohtliku aine vedu), veoki suuruse, ISO-le vastavuse järgi.

CD-ROM transpordiettevõtete infoga on mõeldud ettevõtetele, kes tegelevad Saksamaa kaubavahetusega ning otsivad sobivaid veokorraldajaid.

Samuti on laserplaadist kasu neile transpordiettevõtetele, kes otsivad koostööpartnereid Euroopas.

Eestis selline CD-ROM veel kaubaks ei lähe ja tema vastu on alguses väga tagasihoidlik huvi. Selline plaat nõuab head keeleoskust ja paariaastast töökogemust, et vajalik info välja võtta. Eesti firmad teevad välisfirmadega koostööd, kuid hoitakse kiivalt juba väljakujunenud partnereid. Sarnaseid kogumikke liigub ringi teisigi. Kõnealust CDd näinud ei ole, kuid eeldan, et sakslased teevad asjalikke asju. Eriti meeldib, et plaadilt on võimalik firmasid välja otsida mitme parameetri alusel. Arvestades töö hulka, mis sellise andmebaasi kogumiseks on tehtud, pole plaadi hind kõrge.

Hetkel kuum