28. juuni 1998 kell 22:00

Sangar ostab Walko õmblusvabriku vara

Altvee ei soostunud avalikustama tehingu hinda ja ostu-müügilepingu sisu, viidates konfidentsiaalsuslepingule.

Advokaadibüroo Concordia müüs 11. mail avalikul enampakkumisel Walko vara ja hooned Ühispanga võla katteks kuue miljoni krooniga offshore-firmale Walthemstorm. Käesoleva nädala alguses omandab Sangar STC Walthemstormi aktsiad.

Walthemstormi esindaja, advokaat Alar Eiche ütles, et ta on pakkunud aktsiaid müüa ka teistele Eesti rõivatootjatele.

«Sangar vajas arenguruumi,» põhjendas ettevõtte tegevjuht Mart Altvee Walko ostmist. «Saame oma teksakollektsiooni täiendada tuulejakkide ja jopedega,» lausus ta.

Sangar võttis Valga õmblusvabriku juhtimise üle juba kuu alguses, kui moodustati Walthemstormi uus nõukogu ja juhatus, mille liikmeteks said Sangari tippjuhid.

Altvee kinnitusel on Sangar täpsustanud Walko tänavuse aasta teise poolaasta eelarvet. «Kahe ettevõtte struktuur ja tööjaotus saab paika juuli lõpuks,» lubas Altvee. «Meie nägemuse kohaselt saab endisest Walkost Sangari tütarettevõte iseseisva bilansi ja kasumiaruandega,» lisas Altvee.

Sangari eelmise aasta käive oli 46,5 miljonit krooni ja puhaskasum kolm miljonit krooni. Ettevõte prognoosib suurendada oma tänavust käivet 5,5 miljoni krooni võrra.

ASi Walko eelmise aasta käive oli 40 miljonit krooni ja ettevõtte puhaskahjum ligi miljon krooni.

«Me kõik tahame, et vabrik jätkaks sõltumata omanikust edukalt tööd,» rääkis Walko töötajate usaldusisik Leida Pettai. Tema kinnitusel on töötajates tekkinud usk Sangarisse.

«Walthemstormi-taolise riiulifirma variant oleks kõige hullem,» ütles Pettai. «Keegi ei tea, kes on tegelikult selle firma taga.»

Advokaat Alar Eiche kinnitas eelmisel nädalal, et temal pole volitusi avalikustada Walthemstormi ja firma omaniku RiverBank Corp IBC taga seisvaid isikuid.

ASi Krediidiinfo andmetel kuulusid varem Walthemstormi nõukogusse Toomas Rinne, Alvar Kasera, Kristo Kukk ja Katre Sau.

Sangari juhataja Mart Altvee ütles, et tema teada pole keegi Sangari aktsionäridest varem osalenud Walko vara ostnud Walthemstormi omanikeringis.

Hetkel kuum