Dekoor mängib kontrastile

01. juuli 1998, 00:00

Kuna Dekooris eksponeeritakse eksklusiivmööblit, nõuaks see ka vastavat ekspositsioonistiili. Paraku jääb tervikust puudu köögimööbel. See jätab üldpildi ebatäiuslikuks. Lahendamata on salongi parem tiib, seal pole praegu küll mitte kujundus, vaid segadus.

Kogu ruumi kohta võib ütelda, et sisekujundust on kasutatud vähe: seinad jäetud krobelised. Soovida jätab korrektsus, mida selline müügiartikkel väga nõuab. Põrandad polnud puhtad ja lahendamata on nii fassaad kui sissepääs. Ka ümbrus on korrastamata. Selline ekspositsioon eeldab aga ka äärmiselt korrastatud ümbrust. Samas suundumus, kuidas sellist mööblit näidata on õige.

5 punkti

Palju nähtust on Dekooris tingitud konkreetsetest oludest: on ju selle salongi pindala küllaltki väike, ega sinna palju näitamiseks välja panna ei mahu. See, mis seal sees on, on aga hästi koos hoitud ja kindla stiiliga. On mõeldud suhteliselt kindlale ostjateringile, kes täpselt teab, mida tahab. Inimene, kes Dekoori sisse astub, peab tahtma midagi väga sarnast. Kuna kõik väljapandu on valges toonis, siis inimesel võib raske olla ette kujutada, milline oleks see mööbliese mõnd teist värvi kattega. Seetõttu olnuks vast mõttekas eksponeerida rohkem mööbli tooninüansse.

Sisekujundus on huvitav: robustsed seinad ja põrand on toredaks kontrastiks ekspositsioonile.

7 punkti

Kõik, nii mööbel kui kujundus, on Dekooris väga huvitav, ainult, silma hakkas, et põrand vajaks hädasti remonti. See, et seinad olid nii-ütelda krundi olukorras, ei häirinud, aga põrandapragudesse võiks küll tsementi panna.

Mööbel on huvitav ja eripärane, müüjad ilusad ja mis eriti rõõmustas: nad polnud pealetükkivad.

Ümbrus on üsna korralik, aga hall maja ise on natuke nagu peidus. Ta ei hakka Stockmanni ja pangahoone naabruses kohe silma. Nähtavasti aitaks mõni suunaviit või silt.

Üldiselt on Dekoor hea stiilitundega tehtud ja mulle jättis igati positiivse mulje. Kui põrandad korda teha, võiks hinne veel parem olla.

7 punkti

Dekoori sisekujundus on tehtud minimalistlikult ja askeetlikult. Seinad ja laed on krohvitud ja värvitud ebamäärast värvi. Ei saagi päris täpselt aru, on see värv taotluslik või lihtsalt ebaõnnestumine. Mulle näib, et viimane. Katkise põrandaga pole aga midagi ette võetud.

Ruumi kujundusest tekkinud kesist muljet parandab äärmiselt hea müüdava kauba ekspositsioon, mis on nõrgale siseviimistlusele meeldivaks kontrastiks. Eriti valgustid on väga eksklusiivsed ja annavad ruumile palju juurde. Müügiobjektid moodustavadki suurema osa sisekujundusest. Ülejäänus on nähtavasti püütud võimalikult vähese rahaga toime tulla.

4 punkti

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing