30. juuni 1998 kell 22:00

Eesti parim pank -- Ühispank?!

Pangareiting on taas kord tõendanud oma tõhusust. Maapanga kiire langus reitingutabelis lõppeski oodatud-kardetud pankrotiga ning edaspidi ilmub meie tabel vaid kümnekohalisena. Seda muidugi juhul, kui ei realiseeru kuulujutud mitmete uute pankade asutamisest.

Suurimaks kukkujaks maikuus polnud siiski mitte Maapank, vaid hoopis Hoiupank, mille bilansis on toimunud kuu jooksul mitmeid suuri muudatusi. Tähelepanuväärsem neist on 435 miljoni krooni liikumine pangadeposiitidest Eesti Panga arvetele, mis vastavat bilansipunkti koguni kahekordistas. Põhirolli järsus kukkumises mängis siiski 225 miljoni kroonise kahjumi tekkimine bilanssi seoses Daiwa laenuga, mis on tugevalt kahjustanud aktsia tulususe näitajat.

Nii Hoiu- kui Hansapank on kaotanud ka paraja turuosa, mille omanikeks näikse olevat saanud esineliku ülejäänud liikmed Ühis- ja Forekspank. Siit paistab ka peamine tabeliliidri vahetumise põhjus.

On ka paremaid uudiseid. Vahepealsetel kuudel äravajunud väikeste kolmik ERA-EVEA-Krediidipank on taas kosunud.

Eriti tugevalt on tõusnud ERA Pank, mis näis juba lausa Maapanga jälgedes astuvat. Järgnevad suvekuud näitavad, kas kriis tõepoolest möödus või on tegu õnneliku hetkekõikumisega.

Mai 1998

1. Eesti Ühispank2. Hansapank3.--4. Eesti Hoiupank, Forekspank

Taas on vahetunud reitingu liider, seekord juhib siis tabelit Ühispank napi eduga Hansapanga ees. Hoiupank on tugevasti langenud ning seisab nüüd samal pulgal Forekspangaga.

Hetkel kuum